У Білорусі триває накопичення військ. Загрози ще немає, але Україна готує сили для адекватного реагування

На території Білорусі триває накопичення союзного угрупування військ. Наразі загрози з боку Білорусі ще немає, а ситуація у Північній операційній зоні є контрольованою.
Про це розповів командувач Об’єднаних Сил ЗС України Сергій Наєв.
Ще в жовтні Білорусь офіційно заявила про прибуття перших ешелонів військ рф для так званого Регіонального угруповання сил.
У Білорусі заявляли, що це регіональне угрупування сил «Союзної держави» «є суто оборонним проєктом» для посилення охорони та оборони держкордону «для зниження військової активності в прикордонних районах».
Українські військові постійно відстежують ситуацію щодо накопичення військ на території Білорусі. Наєв наголосив, що Україна готує сили до адекватного реагування.
«Наразі загрози з боку Білорусі ще немає. Робота, яка проводиться у нас, має підвищити стійкість нашої оборони та адекватність нашого реагування на зростання цієї загрози», — сказав він.
У разі зростання воєнної загрози, залежно від її кількісного і якісного складу, передбачена допомога додаткових сил і засобів на півночі, якими посилить Генеральний штаб Збройних сил України.
Нагадаємо, Білорусь офіційно не відправляла своїх військ на війну проти України, але вона надає свою територію для російських окупантів, які обстрілюють Україну, приймала на лікування військових рф та оголосила про створення так званого Регіонального угруповання сил разом із російськими військами.
Станом на ранок 3 грудня Генштаб ЗСУ повідомляв: на полігонах Білорусі триває підготовка окремих підрозділів збройних сил рф, але ознак формування наступальних угруповань противника не виявлено.
Поки Білорусь продовжує утримувати російських військових на своїй території, соцмережами вже ширилась інформація про нібито підготовку наступу Білорусі на Україну. У розвідці попереджали, що це відбувається навмисно: щоб посіяти паніку серед населення України, зокрема жителів прикордонних районів і областей, дезорієнтувати українські сили оборони та поширити нагнітання у самій Білорусі.
- Поділитися: