День Волі у Білорусі: акції протесту і масові затримання у Мінську

25 березня, 2017 17:07
default/День Волі у Білорусі: акції протесту і масові затримання у Мінську
Зберегти
Вигляд
lead
Цьогоріч День Волі співпав з акціями протесту, які тривають понад місяць. Обурення білорусів викликав так званий «податок на дармоїдів».

25 березня в Білорусі планувалось проведення акцій до Дня Волі, який цьогоріч співпав з протестами, що тривають понад місяць через так званий «податок на дармоїдів».

Спроба провести акцію в Мінську завершилась масовими затриманнями. Сотні людей були доставлені до відділків міліції, оскільки мінська влада не дозволила вуличні акції в столиці. Серед затриманих є не тільки представники опозиційних рухів, але й журналісти, правозахисники, а також випадкові перехожі.

В інших містах Білорусі вдалось провести акції, але без затримань також не обійшлось. Як повідомляють правозахисники, ще за кілька днів до цієї дати почалися затримання активістів, опозиційних політиків і журналістів.

Громадське слідкувало за головними подіями в столиці Білорусі та в інших містах.

16:18 Тим часом до відділків міліції у Мінську продовжують звозити затриманих. За попередніми даними, під час акцій протесту затримано близько тисячі чоловік: активісти, журналісти, правозахисники, і просто випадкові перехожі.

16:03 Станом на зараз у центрі Мінська: оточення знято, центральні станції метро відкрилися. Міліція поїхала разом із технікою.

15:53 В інших містах Білорусі відбулись марші до Дня Волі. Там ситуація була спокійнішою.

15:42 У Литві під посольством Республіки Білорусь збираються люди на знак солідарності із затриманими та на знак протесту проти порушень прав людини.

15:27 У Мінську тривають затримання, у відділках міліції перебувають вже сотні людей.

15:24 Насправді все виглядає ось так:

15:22 Тим часом, державне білоруське видання пише, що «у Мінську все спокійно».

14:58 ОМОНівці затримують всіх, навіть тих, хто не бере участі у демонстрації, в тому числі і людей похилого віку.

14:56 Продовжується розгін і затримання демонстрантів у центрі Мінська.

14:46 Затриманих у Мінську 58 правозахисників «Вясни» утримували у спортзалі в Первомайському відділку. На даний момент їх відпустили. Але у відділку лишилось ще більше 30 затриманих.

14:36 На площі Перемоги у Мінську вишикувалися близько 20 автозаків, 5 водометів та інша спецтехніка. Сам проспект перекритий. Людей масово затримують.

 

14:31 Журналістів затримують і в інших містах Білорусі.

14:28 Повідомляється, що під час акції протесту у Мінську затримані також журналісти, як місцеві, так й іноземні, серед них, зокрема, кореспондент ВВС.

14:21 Підрозділі міліції в одному з дворів у центрі Мінська.

14:18 Правоохоронці розблокували проспект Незалежності. Наразі протестувальники розділені на кілька груп в районі центру Мінська. Велику колону сформувати їм не дали. Затримання продовжується.

14:15 Почалися перебої з 3G і 4G. Як повідомляють кореспонденти euroradio.fm, наразі фактично немає мобільного інтернету в центрі Мінська.

14:05 Озброєні бійці ОМОН у центрі Мінська.

13:55 Силовики підігнали різноманітну техніку для розгону протестувальників. Тут водомети, автозаки, броньовики та інша військова техніка.

13:42 Правоохоронці перекрили проспект Незалежності з кількох боків. ОМОН зі щитами вишикували кордон і блокуєють рух протестувальників.

13:26 У центрі Мінська в районі академії наук міліція взяла протестувальників в кільце. Відбуваються масові затримання. Людей методично пакують в автозаки.

13:04 Правозахисниця кампанії #LetMyPeopleGo Марія Томак повідомляє, що за її даними громадян України серед затриманих на акції в Мінську немає. Всі затримані – громадяни Білорусі.

13:04 За уточненими даними, у правозахисному центрі «Вясна» у Мінську затримали 57 осіб. Їх повезли до Первомайського відділку.

12:57 У заблокованому правоохоронцями офісі правозахисного центру «Вясна» у Мінську перебувало близько 50 осіб: правозахисники і волонтери, які планували спостерігати за проведенням мітингу.

12:20 Біля Академії Наук у Мінську масово затримують людей.

«Біля академії затримують всіх. Навіть іноземних журналістів», — повідомляє «Радыё Свабода».

12:11 Центральні станції метро у Мінську закриті.

12:10 В Мінську ОМОН прийшов до правозахисників з центру «Вясна». 

«ОМОН увірвався на офіс «Весни». Всіх поклали на підлогу. Рятуйте»,  — написав журналіст Сергій Сис.

11: 20 Влада стягує у Мінську водомети.

У Гомелі зник журналіст БелПАН Анатолій Готовчиц. 

«Анатолій вийшов з квартири, щоб йти в місто. Я простежила з балкону, або він вийшов, але він з під'їзду не виходив. Вже півгодини його телефон відключений», — сказала його дружина Марія Шимановська. Також, за її словами, не відповідають телефони гомельських журналістів Марини Дробушевскої, Євгенія Меркіса і Марії Буковинської.

В офісі вільної профспілки у Полоцьку провели обшук, затриманий активіст Віктор Стуков.

Віктор Стуков. Фото: Радіо Свобода

Брест, Вночі 25 березня в Бресті затримано одного з опозиційних лідерів Володимира Некляєва. Пізніше стало відомо, що він знаходиться у СІЗО.

У місті Береза за 5 хвилин до відходу поїзда на Мінськ на пероні був затриманий правозахисник Сергій Русецький. На підході до перону до нього під'їхала міліцейська машина, в якій сиділи старший лейтенант і майор, які запропонували сісти в машину, документів не пред'являли, але була машина з написом міліція і люди в формі. Зараз привезли в РВВС Березовського району.

У Вовковиську вночі затримали активіста Віталія Гуляка на залізничному вокзалі, годину тримали на вокзалі, три години на РВВС, потім завезли додому, і стежать, щоб він не виходив.

Увечері напередодні в Мінську було затримано Анну Сивакову, вночі її доставили до Московського РУВС, у будинку пройшов обшук.

Вночі співробітники міліції у Новопольцьку затримали активістку Тетяну Ладукас. За нею довго стежили люди в штатському. Потім затримали і доставили в Новополоцький МВВС. Тепер її повезли до Слідчого комітету Новополоцька.

Також затриманий і активіст БХК Юрій Бєльський. Він отримав повістку з'явитися до Слідчого комітету, проте не пішов. Вранці стало відомо, що його затримали, коли виходив з дому їхати до Мінська. Зараз знаходиться в РВВС.

У Річиці вранці затримали громадського активіста Олега Шабетника на залізничному вокзалі. Повезли в поліцію.

У Слонімі вранці, 25 березня, біля свого будинку співробітники ДПС затримали члена Слонімського об'єднання демократичних сил Володимира Литвина . Коли Володимир запитав, за що його затримують, співробітники ДПС сказали, що за участь в Слонімському «Марші недармоїдів». Як вони повідомили, їм наказали затримати і привести до відділку. Зараз Володимир Литвин перебуває в Слонімському РВВС.

Володимира Литвина й Івана Бєдку затримали на виході зі свого будинку. Бєдку звинуватили у тому, що він нібито лаявся матом.

Іван Бєдка. Фото: Радіо Свобода

25 березня – річниця проголошення у 1918 році Білоруської Народної Республіки. Ця дата вважається початком білоруського державності. Білоруси традиційно святкують цю дату мітингами і ходами під національними біло-червоно-білими прапорами. Однак офіційно ця дата в Білорусі не відзначається.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Дармоїди» проти Лукашенка: що відбувається в Білорусі.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram

Пов`язані новини