Болгарські правоохоронці офіційно висунули обвинувачення у шпигунстві на користь Росії лідеру організації «Русофіли» Миколі Малінову, якому нещодавно президент РФ Володимир Путін вручив орден.

Про це на брифінгу заявив генеральний прокурор Сотір Цацаров, передає Vesti.

За даними спецслужб, Малінов надавав послуги двом російським організаціям — товариству «Двоглавий орел» та «Російському інституту стратегічних досліджень». Зокрема Малінов передавав інформацію, яка має пряме відношення до нацбезпеки Болгарії.

Лідер «Русофілів», який раніше двічі був депутатом від Соціалістичної партії, вийшов на свободу під заставу, але йому заборонено покидати межі країни.

За обвинуваченням у шпигунстві Малінову загрожує від 5 до 15 років ув’язнення.

Також у межах цієї справи Болгарія на 10 років заборонила в’їзд колишньому агенту радянської та російської розвідки, генерал-лейтенанту Леоніду Решетникову, який пішов у відставку у 2009 році.

У травні цього року Путін вручив Малінову Орден дружби.

Організація «Русофіли» діє на території Болгарії вже понад 15 років, її мета — зміцнення дружби і співпраці між Болгарією та Росією.

9 вересня стало відомо про затримання низки лідерів «Русофілів» в межах справи про шпіонаж на користь іноземної держави.

Нагадаємо, нещодавно Міністерство закордонних справ Болгарії розкритикувало виставку у посольстві Росії про «звільнення» країни радянськими військами. У відомстві наголосили — після перемоги над нацистами у Східній Європі Радянський Союз на 45 років встановив там тоталітарний комуністичний режим.

Поділитись: