У боротьбі за Асада Путін розраховує на Трампа — Deutsche Welle
Москва готова скористатися ситуацією і «легалізувати» в США свого союзника — президента Башара Асада, якого Захід не визнає законним главою сирійської держави.
Москва готова скористатися ситуацією і «легалізувати» в США свого союзника — президента Башара Асада, якого Захід не визнає законним главою сирійської держави. З точки зору Кремля, обрання президентом Сполучених Штатів Дональда Трампа робить це можливим. Про це розповів Deutsche Welle російський політолог Іван Прєображенскій.
На його переконання, мало хто, в тому числі і в Москві, всерйоз очікував перемоги мільярдера Трампа на президентських виборах в США. Після неї російських політиків, які сподівалися на радикальну зміну зовнішньої політики Вашингтона, охопила ейфорія.
Відзначається, що російський політикум оптимістично налаштований на укріплення дружніх стосунків з США. У теорії це могло б бути ослаблення санкцій і зміна позиції США по Україні.
Однак все, що пов'язано з українською кризою, Вашингтону доведеться узгоджувати зі своїми європейськими партнерами. Це видно вже з того, як Трамп відмовляється від колишніх обіцянок.
Показником нової стадії російсько-американських відносин може стати тільки Сирія. Глава Пентагону Ештон Картер вже застеріг його від співпраці з РФ по Сирії.
Британське МЗС, в свою чергу, заявив про намір переконати Трампа в тому, що не можна залишати Асада президентом, оскільки він винен в загибелі чотирьохсот тисяч своїх співгромадян.
На думку Прєображенского у Кремля дійсно є шанс переламати ситуацію на свою користь. І, зрозуміло, на користь Башара Асада, який теж привітав перемогу республіканця.
Поки Трамп ще офіційно не президент США, а з Бараком Обамою, на думку російського керівництва, більше рахуватися не треба, можна, наприклад, відновити бомбардування Алеппо і спробувати взяти це місто до інавгурації нового американського лідера.
Кремль дуже оптимістично оцінює свої відносини з Дональдом Трампом. Всупереч сподіванням російських політиків, новому президенту США немає потреби відразу демонструвати великі зовнішньополітичні досягнення в міжнародній політиці. Вибирали його, в першу чергу, за внутрішньополітичні та економічні обіцянки.
Трамп цілком може собі дозволити «домовлятися про мир, але з позиції сили». В такому випадку набагато раніше, ніж він встигне визнати Асада, його зовнішньополітичний «кийок» обов'язково зіткнеться з російським, бо переговорам з позиції сили віддає перевагу і сам Кремль.
Прєображенскій відзначає, що тоді замість поліпшення можна прогнозувати різке погіршення двосторонніх відносин Росії і США. А в Сирії — нову війну всіх проти всіх.
- Поділитися: