В аеропорті «Бориспіль» зустрічають Паралімпійську збірну, яка повертається з Пхьончхану, Південна Корея.

В аеропорті «Бориспіль» зустріли Паралімпійську збірну, яка повернулася з Пхьончхану, Південна Корея.

На Паралімпіаді-2018 Україну представляли 30 спортсменів. І в підсумку здобули 22 медалі: 7 золотих, 7 срібних та 8 бронзових.

Цьогорічний результат по «золоту» — повторення рекорду 2006 року. Тоді на Паралімпіаді в Турині українська збірна теж виборола 7 медалей найвищого ґатунку. Щоправда, тоді ж 25 підсумкових нагород дозволили Україні зайняти третє залікове місце. На Паралімпіаді-2018 українці у підсумку опинилася на шостій позиції. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 22 медалі для України: підсумки зимових Паралімпійських ігор

Найбільше медалей з-поміж українських спортсменів здобула Оксана Шишкова – спортсменка із Харкова, яка має вади зору. На її рахунку 5 медалей: 3 — у біатлоні (1 золото та 2 срібла), та 2 – в лижних перегонах (срібло та бронза).

По три медалі завоювали Ігор Рептюх (золото в лижній гонці та срібло і бронза в біатлоні) та Людмила Ляшенко (дві бронзи в біатлоні, одна – в лижній гонці).

По дві нагороди на Паралімпіаді-2018 виграли Олександр Казик (два срібла в біатлоні), Максим Яровий (золото і бронза в біатлоні) і Віталій Лук’яненко (два золота в біатлоні).

По одній медалі здобули біатлоністи Анатолій Ковалевський (бронза), Тарас Радь (золото), Юрій Уткін (бронза) та Юлія Батенкова-Бауман (золото). Бронзу в лижних перегонах виграв капітан збірної України Григорій Вовчинський.

Поділитись: