У Бразилії потонули двоє дітей корінного племені. Ймовірно, причетна установка золотошукачів, яка затягнула їх у воду

Двоє дітей корінного бразильського племені Яномамі потонули в річці на території своєї резервації, де працює незаконна шахта. Схоже, дітлахів затягнуло у течію через роботу земснаряду.
Про це пише Reuters.
Спершу у річці Парима поблизу села Макусі Яно, що на півночі Бразилії, знайшли тіло 5-річного хлопчика. За декілька годин рятувальники, які прилетіли на гелікоптері, знайшли тіло ще й 7-річного хлопчика із племені Яномамі.
Віцепрезидент Асоціації Хутукара Яномамі Даріо Копенава розповів, що хлопчики гралися у річці, але зникли, наблизившись до земснаряда, який працював біля їхнього селища.
Лідери корінних народів повідомили, що хлопчики перебували на мілководній частині річки, коли їх «засмоктало та виплюнуло» під дією роботи установки.
«Смерть двох дітей ㅡ це ще один сумний результат видобутку корисних копалин на території Яномамі, куди продовжують вдиратися понад 20 000 шахтарів», ㅡ повідомили в Асоціації.
Представники державної пожежно-рятувальної служби регіону переказали слова місцевої громади про те, що хлопчиків захопила течія річки, але не згадали про роботу установки. Правоохоронці наразі розслідують обставини смерті дітей.
За даними місцевих ЗМІ, це не перший випадок загибелі корінного населення через вторгнення на їхню територію шахтарів.
Земля Яномамі, найбільшого заповідника корінних народів Бразилії, займає майже 10 мільйонів гектарів між штатами Рорайма і Амазонас та частиною Венесуели. На цій території в більш як 360 громадах проживає близько 27 тисяч корінних жителів.
За приблизними оцінками, тут незаконно працюють 20 тисяч шахтарів, забруднюючи річки ртуттю, яка використовується для відокремлення золота від піску. Також минулого року корінне населення скаржилося через перестрілки, під час яких було вбито двоє людей. Крім того, загинули двоє інших дітей (віком 1 та 5 років), що впали в річку, рятуючись від стрілянини озброєних шахтарів.
На думку представників корінних громад, така поведінка толерується владою Бразилії, а президент Жаїр Болсонару «хоче звільнити землі корінних народів для гірничодобувної промисловості».
- Поділитися: