У Бразилії під час бунту в одній із в'язниць загинули щонайменше 52 людей, 16 загиблих були обезголовлені.

Як повідомляє BBC, пенітенціарний заклад міста Алтаміра в штаті Пара розрахований на 200 людей, але на момент бунту в ньому утримували 311 ув'язнених.

За наявною інформацією, у в’язниці спалахнули сутички між двома ворогуючими бандами, назва яких не вказується. Заворушення тривали більше п’яти годин.

Місцеві чиновники на прес-конференції розповіли, що 16 загиблих були обезголовлені. Ув’язнені підпалили частину в’язниці, що призвело до інших смертей.

Двоє співробітників адміністрації в’язниці, яких взяли в заручники, були звільнені.

Насильство в бразильських тюрмах — не рідкість. За кількістю пенітенціарних закладів країна перебуває на третьому місці у світі — це близько 700 тисяч ув’язнених, і перенаселеність є поширеною проблемою.

Так, 3 січня 2017 року в бразильській в'язниці Anisio Jobim Complex у Манаусі спалахнув бунт, який тривав 17 годин. Загинули більше 60 ув'язнених, шестеро з них жорстоким чином обезголовлені.

Нагадаємо, 27 травня в Одеській виправній колонії №51 стався бунт в'язнів через погані умови утримання та харчування.

Унаслідок цього постраждали 13 працівників установи, серед них четверо — із сусідньої колонії №14. Водночас про постраждалих в'язнів офіційної інформації немає.

Керівництво виправної установи від коментарів ситуації утримується. Вони повідомили, що у колонії запроваджено режим особливих умов: посилено охорону, нагляд за засудженими тощо.

Водночас, Державне бюро розслідувань порушило справу проти працівників установи.

Поділитись: