У Бразилії суддя Жоао Гебран Нето призупинив рішення про звільнення колишнього президента країни Луїса Інасіу Лули да Сілви, засудженого у справі про корупцію.

У Бразилії суддя Жоао Гебран Нето призупинив рішення про звільнення колишнього президента країни Луїса Інасіу Лули да Сілви, засудженого у справі про корупцію.

Про це повідомляє DW.

Екс-президента не звільнятимуть, доки суддя не вивчить справу.

Раніше федеральний суддя ухвалив тимчасове рішення щодо  звільнення колишнього глави країни. У рішенні суддя зазначив, що для утримання Лули да Сілви під вартою на час апеляційного процесу немає підстав і колишній президент може очікувати рішення щодо апеляції на свободі.

Нагадаємо, 7 квітня засуджений за звинуваченням у корупції колишній президент Бразилії Луїс Інасіу Лула да Сілва здався поліції.

6 квітня екс-президент не виконав судового припису та ухилився від добровільної явки в поліцію. Однак він не здійснив спроби втечі, а сховався в будівлі профспілки, яку колись очолював.

Раніше Верховний суд Бразилії видав ордер на арешт да Сілви.

Більшість членів Верховного суду Бразилії проголосували за тюремне ув'язнення для колишнього президента Луїса Інасіу Лули да Сілва.

У липні 2017 року Лула був засуджений до 9,5 років в’язниці, але пізніше рішенням суду вирок був збільшений до 12 років і одного місяця.

Сам президент стверджує, що обвинувачення є політично вмотивованими та спрямовані на те, щоб не допустити його до президентських виборів, які відбудуться у жовтні 2018-го.

Луїс Інасіу Лула да Сілва був президентом Бразилії з 2003 по 2011 роки та мав намір висунути свою кандидатуру на нових виборах у жовтні 2018 року. Згідно з опитуваннями, Лула наразі очолює рейтинг кандидатів у президенти.

На сьогодні Бразилія переживає урядову кризу, пов’язану із масштабними антикорупційними розслідуваннями. Крім да Сільви, у Бразилії вже позбавили президентського посту його наступницю — Ділму Руссефф. Їй оголосили імпічмент у серпні 2016 року. Також підозри в корупції висловили чинному главі держави Мішелю Темеру.

Поділитись: