Британський телеканал Channel 4 запросив лідерів п’ятьох провідних політичних партій Великої Британії на дебати щодо змін клімату. На ефір не з’явилися чинний прем’єр і лідер Консервативної партії Борис Джонсон і голова Партії Brexit Найджел Фарадж. Замість них канал поставив скульптури з льоду, на що партія прем’єра образилася і заявила, що позбавить мовник особливого законодавчого статусу.

Редактор Channel 4 Бен де Пір сказав: «Ці дві скульптури з льоду репрезентують надзвичайний стан на планеті Земля не в людській подобі, а як візуальна метафора Консервативної партії та Партії Brexit після того, як їхні лідери відмовилися прийти на наше сьогоднішнє обговорення життєво важливої проблеми клімату».

Як повідомляє видання Buzzfeed із посиланням на джерела в Консервативній партії, в разі переобрання Джонсона прем’єр-міністром парламент перегляне ліцензію каналу на суспільне мовлення.

«Якщо нас переоберуть, ми будемо змушені переглянути зобов’язання щодо суспільного мовлення для Channel 4», — цитує видання джерело.

Таку реакцію «Консервативної партії» викликало рішення телеканалу замінити лідера політичної сили Бориса Джонсона скульптурою з льоду після того, як він відмовився прийти до телеканалу на дебати з питань зміни клімату.

Нагадаємо, 12 грудня у Великій Британії відбудуться дочасні вибори — перші з 1923 року, що припадають на цей місяць.

Channel 4 має особливий статус на британському медійному ринку — він є приватним телеканалом, але водночас бере на себе зобов’язання суспільного мовника — в тому числі щодо неупередженості новин та виробництва власного контенту. Цей статус підтверджується британським медійним регулятором - Ofcom. У 2014 році він надав Channel 4 ліцензію на суспільне мовлення тривалістю 10 років.

Поділитись: