Палата громад Великої Британії проголосувала за проведення дострокових парламентських виборів 12 грудня.

Про це повідомляє ВВС

Повідомляється, що рішення підтримало 438 депутатів, тоді як проти — 20. Тепер на користь дочасних виборів мають висловитися й члени верхньої палати — Палати лордів.

Так, рішення про проведення дочасних виборів може набути чинності вже до кінця тижня. Тоді розпочнеться п'ятитижневий період передвиборчої кампанії, а отже, чинний парламент розпуститься вже наступно

В британському парламенті розглядали спеціальний урядовий законопроєкт (Early Parliamentary General Election Bill), який пропонував провести дочасні вибори в країні 12 грудня. Опозиційна Лейбористська партія напередодні заявила, що підтримує таку пропозицію уряду чинного прем’єра Бориса Джонсона, оскільки загроза жорсткого Brexit через надану ЄС відстрочку зникла.

Водночас лідер лейбористів Джеремі Корбін подав поправку, яка передбачала проведення виборів не 12, а 9 грудня. Раніше за подібну дату висловлювалися і опозиційні Ліберально-демократична та Шотландська національна партії. Однак поправку Корбіна відхилили.

Це будуть перші грудневі вибори з 1923 року.

Раніше британські парламентарі вже тричі відхиляли пропозицію Джонсона про проведення дочасних виборів: двічі у вересні і в понеділок 28 жовтня — тоді ще не було офіційного підтвердження рішення ЄС про надання відстрочки.

22 жовтня закон про вихід Британії з ЄС пройшов друге читання, але британські депутати відмовилися розглядати його за скороченою процедурою. На сьогодні відомо, що уряд Великої Британії не виноситиме закон про Brexit на повторний розгляд парламенту наступного тижня.

23 червня 2016 року у Британії відбувся референдум, який показав, що 52% британців воліють покинути Євросоюз. 29 березня 2017 року Велика Британія офіційно повідомила Європейський союз про свій намір покинути ЄС, запустивши процедуру Brexit. Повідомлялось, що остаточна вартість Brexit для Британії може сягнути 55 мільярдів євро. Цю суму країна виплачуватиме ЄС до 2064 року.

Поділитись: