У Великій Британії згідно із запитом про екстрадицію від Азербайджану затримали дружину екс-очільника державного банку Азербайджана Заміру Хаджиєву. Жінка витратила 16 мільйонів фунтів ($21 млн) на шопінг у найдорожчому універмазі Лондона Harrods протягом 10 років.

Заміру Хаджиєву обвинувачують у розтраті коштів. «Жінка, яка мешкає біля Harrods у будинку вартістю 15 млн фунтів, стала першою іноземною громадянкою, яка привернула увагу Національного агентства з боротьби зі злочинністю у відповідності до нового закону про боротьбу з відмиванням грошей», — йдеться у повідомленні. 

У суді стало відомо, що Хаджиєва за одну добу витратила 150 тисяч фунтів на продукцію фірми «Boucheron», яка виробляє елітні ювелірні вироби, парфумерію і годинники. Наступного дня вона поповнила свій винний льох на суму 1800 фунтів та купила ювелірні вироби «Cartier» на 100 тисяч фунтів, а також подарунки для чоловіка на 20 тисяч. Згідно з офіційними даними, Заміра витратила 43 мільйони доларів на покупку літака Gulfstream G550.

Крім того, Хаджиєви придбали два паркувальних місця на приватній стоянці Harrods.

Як зазначається, суддя дозволив відпустити жінку під заставу у півмільйона фунтів, але прокурори подали апеляцію, побоюючись, що вона втече з країни.

Ще 10 жовтня правоохоронців розкрили особу Заміри Хаджиєвої, дружини колишнього азербайджанського банкіра, і розпочали проти неї справу щодо «нероз’ясненого походження статків».

4 листопада у родини вилучили коштовності вартістю понад 400 тисяч фунтів. Їх планували виставити на аукціоні Christie’s.

«Серед конфіскованих коштовностей — намисто із сапфірів та рубінів Boucheron вартістю 120 тис. фунтів та перламутрове намисто Van Cleef & Arpels вартістю 20 тисяч фунтів», — повідомляє BBC.

Заміра Хаджиєва — дружина колишнього очільника державного банку Азербайджана, якого у 2016 році на батьківщині засудили до 15 років в’язниці за розкрадання коштів та шахрайство. Чоловік обвинувачення спростовує.

/Діана Ландсберг

Поділитись: