Суд у Великій Британії на вимогу ЗМІ розкрив особу Заміри Хаджиєвої, дружини колишнього азербайджанського банкіра і фігурантки справи щодо «нероз’ясненого походження статків», яка протягом останніх 10 років витратила понад 21 мільйонів доларів на покупки в лондонському торговельному центрі Harrods.

Високий суд Англії на вимогу ЗМІ розкрив особистість фігурантки першої в країні справи, яку відкрили за новим законом про «статок непоясненого походження». Нею виявилась Заміра Хаджиєва, дружина Джаханґіра Хаджиєва, екс-директора Міжнародного банку Азербайджану, якого в 2016 році засудили на 15 років позбавлення волі за шахрайство і розкрадання після того, як з банку зникли десятки мільйонів доларів.

Протягом 10 років Хаджиєва витратила понад 21 мільйонів доларів в лондонському торговельному центрі Harrods. В середньому вона витрачала 5,3 тисячі доларів в день. У суді прозвучало свідчення, що одного дня вона витратила близько 200 тисяч доларів на прикраси і парфуми.

Хаджиєва, окрім покупок в Harrods, купила будинок неподалік від улюбленого магазину вартістю понад 15 мільйонів доларів, а також поле для гольфу і літак.

Високий суд наказав Хаджиєвій надати пояснення, звідки у неї такі статки. У разі невиконання вимоги суду у неї можуть відібрати власність.

Cама фігурантка заперечує свою провину і заявляє, що її чоловік був законним підприємцем, який заробив значні статки ще до того, як почав працювати в банку. Проте, за даними слідства, Джаханґір Хаджиєв перебував на державній службі з 1993 по 2015 рік, а отже не мав законної можливості накопичити такі суми грошей.

Закон про «статки непоясненого походження» (Unexplained Wealth Order) був ухвалений в Британії на початку 2018 року, він дозволяє правоохоронцям та органам влади вимагати пояснення походження статків від людей, яких підозрюють у відмиванні грошей або використанні незаконно здобутих коштів.

«Закон про «статки непоясненого походження» віднині має якомога ширше використовуватись з метою відслідкувати ті понад 5.8 мільярдів доларів підозрілих статків, які ми виявили по всій країні», — прокоментував перший випадок застосування закону Дункан Хоумс з Transparency International UK.

Раніше повідомлялось, що Велика Британія заборгувала Євросоюзу близько 2 млрд євро через недобросовісні операції з митними зборами.

/Лев Коротаєвський

Поділитись: