ENRU

У Британії 6 людям висунули звинувачення у справі трагедії на «Хілсборо» 1989 року

У Британії шістьом особам висунули звинувачення у справі трагедії на стадіоні «Хілсборо», яка сталася у 1989 році в англійському місті Шеффілд, коли загинули 96 футбольних уболівальників.

Про це повідомляє Associated Press.

Прокурори звинувачують Девіда Дакенфілда, який керував поліцією в день трагедії, у вбивстві через грубу службову недбалість.  Екс-очільника поліції Дональда Дентона і детектива Алана Фостера — в перекручуванні фактів трагедії шляхом змін заяв поліції.

Екс-головний констебль Південного Йоркшира Норманн Беттісон звинувачується у брехні стосовно дій вболівальників під час тисняви на стадіоні.

Грем Генрі Макрелл — секретар і начальник служби безпеки футбольного клубу Шефілд Сейнт — звинувачується у невиконанні обов'язків із забезпечення охорони здоров'я та безпеки.

Пітер Меткалф, адвокат, який виступає в поліції Південного Йоркшира звинувачується у викривленні фактів подій, а також свідчень людей.

15 квітня 1985 року перед матчем між клубами «Ноттінгем Форест» та «Ліверпуль» сталася давка, у якій загинули 96 вболівальників «Ліверпуля».

Повідомляється, що після трагедії у ЗМІ з’явилися публікації про те, що винними є саме вболівальники «Ліверпуля», які одночасно посунули на вхід до стадіону. Сім’ї загиблих не погоджувалися з виправдальними заходами стосовно дій поліцейських, а також із тим, що провину намагалися перекласти на загиблих та травмованих під час події.

Загалом слідство налічувало 23 підозрюваних, зокрема, фізичних осіб та організацій, яким можуть висунути звинувачення.

Зазначається, що родини загиблих 28 червня зібралися для того, щоб почути оголошені прокурорами звинувачення.

Прем'єр-міністр Великої Британії Тереза Мей вже заявила, що це «день дуже змішаних емоцій» для усіх родин загиблих і що «після усіх цих років очікування, правосуддя просувається вперед».

Підписуйтесь на наш канал в Telegram