ENRU

У Британії готують аналог американського «закону Магнітського»

У Британії обговорюють законопроект, аналогічний «закону Магнітського» в Сполучених Штатах, який дозволяє судам вводити візові заборони і заморожувати активи російських чиновників, причетних до загибелі юриста Сєргєя Магнітського в 2009 році. Наразі закон також розширений на всіх, кого звинувачують у порушенні прав людини.

Білл Броудер, генеральний директор Hermitage Capital, який успішно боровся, щоб «закон Магнітського» підписали в США, тепер продовжує боротьбу в Британії, повідомляє «Голос Америки».

Він вірить в успіх справи і переконаний, що дії Москви в Україні та Сирії цьому сприяють. «Поведінка Росії протягом останніх двох років настільки шокує, що стало можливим навіть переконати виконавчу владу, що це буде правильним кроком», – сказав він.

Проект британського «закону Магнітського» обговорюється як поправка до ширшої частини законодавства під назвою Акт кримінальних фінансів.

«Акт покликаний розширити сферу застосування законів, що стосуються Магнітського, щоб перенести їх у набагато глобальніший контекст», – вважає Ендрю Фоксолл, керівник програми щодо Росії в аналітичній групі «Товариство Генрі Джексона».

Нагадаємо, що 9 січня Мінфін США вніс до «списку Маґнітського» ще 5 росіян, серед яких опинився голова Слідчого комітету Росії Алєксандр Бастрикін.