У Будапешті тисячі людей долучилися до ЛГБТ-прайду. Демонстранти виступали проти закону про заборону «гей-пропаганди»

У столиці Угорщини, Будапешті, тисячі людей долучилися до традиційного щорічного ЛГБТ—прайду. Учасники ходи протестували проти закону про заборону «пропаганди гомосексуальності й трансґендерності» серед дітей.
Про це пише Reuters.
Цьогоріч відбувся вже 26-й щорічний прайд-марш у Будапешті. Демонстранти крокували вулицями центрального району міста. Як зазначають місцеві ЗМІ, людей було так багато, що проблемно було дістатися власне маршу.
Учасники маршу крокували з прапорами ЛГБТ та Євросоюзу.
Група людей у натовпі також несла на руках величезний ЛГБТ-прапор. Ходу демонстрантів супроводжували музиканти. Як зазначає видання 444.hu, більшість банерів на демонстрації були політично-нейтральними.
Натомість зі сцени лунали виступи зокрема і щодо закону про заборону «пропаганди гомосексуальності й трансґендерності» серед дітей, який парламент Угорщини ухвалив 15 червня. Демонстранти заявили, що цей закон розділяє країну.
«Цей закон обурливий. Ми живемо у 21 столітті, коли подібні речі не повинні відбуватися. Зараз вже не комуністичні часи, це ЄС, і кожен повинен мати можливість жити вільно», ㅡ цитує Reuters 27-річного учасника маршу Іштвана.
За даними видання, всього понад 40 посольств та іноземних культурних установ в Угорщині опублікували заяву щодо підтримки прайду у Будапешті.
«Із занепокоєнням щодо останніх подій, які загрожують забороні дискримінації за сексуальною орієнтацією або гендерною ідентичністю, ми закликаємо всі країни вжити подальші кроки до рівності та поваги до всіх людей», ㅡ йдеться у заяві, яку підписали низка посольств в Угорщині, включно з посольствами США, Великої Британії та Німеччини.
Що передувало?
15 червня парламент Угорщини ухвалив закон, який забороняє «пропаганду гомосексуальності й трансгендерності» серед неповнолітніх. Закон набув чинності 8 липня.
Згідно з законом, дітям до 18 років забороняється показувати «будь-який контент, що пропагує трансперехід чи гомосексуальність»; заборона поширюється зокрема й на рекламу. Також закон передбачає створення реєстру організацій, яким дозволяється викладати уроки секс-просвіти в школах.
Правозахисники називали це черговими спробами влади обмежити права ЛГБТ+-угорців і порівняли із законом про заборону «гей-пропаганди», ухваленим у Росії у 2013 році. Європейський Союз ініціював юридичний процес проти Будапешта й пригрозив країні санкціями.
Після цього, 21 липня, прем’єр-міністр Віктор Орбан анонсував загальнонаціональний референдум щодо закону про заборону «пропаганди гомосексуальності й трансґендерності» серед дітей. Він не уточнив, коли саме відбудеться референдум, але вказав, що на нього винесуть п’ять питань. Одне з них матиме таке формулювання: «Чи підтримуєте ви, щоб неповнолітнім показували без будь-яких обмежень повідомлення сексуального характеру, здатні вплинути на їхній розвиток?»
В Угорщині протягом останніх років послідовно обмежують права ЛГБТ+. У грудні 2020 року парламент країни вніс поправки до конституції й фактично заборонив гомосексуальним парам усиновлювати дітей. Ще раніше в країні заборонили юридично змінювати стать.
- Поділитися: