Світ / Європа

У Будапешті знову протестували проти «рабського закону»

Reuters
Світ/Європа/У Будапешті знову протестували проти «рабського закону»
Зберегти
Вигляд
lead
У центрі Будапешта знову протестували проти вже підписаного президентом закону, який збільшує максимум понаднормових годин роботи з 250 годин до 400. Профспілки назвали цей документ «законом про рабство».

Протестувальники 5 січня пройшли від площі Героїв столиці до будинку парламенту. У руках вони тримали транспарантами з написами «Зметіть режим».

Голова профспілки металургійного підприємства «Дунаферр» Золтан Мусі назвав недемократичним підхід, за якого уряд не обговорює зміни в трудовому законодавстві з профспілками.

«Ми не погоджуємось майже з усім, що відбувається, відколи цей це уряд прийшов до влади (у 2010 році): від корупції до псевдодемократії», — сказала протестувальниця Єва Деметра.

Нагадаємо, 21 грудня президент Угорщини Янош Адер підписав закон про зміни до трудового законодавства, які передбачають збільшення максимальної кількості понаднормових годин на рік з 250 теперішніх до 400.

Зазначимо, що з 12 грудня — після ухвалення цього закону парламентом — у Будапешті почалися акції протесту.

14 грудня деякі протестувальники кидали в поліцейських димові шашки, пляшки та інші предмети. У відповідь правоохоронці застосували сльозогінний газ.

Пов`язані новини