Антиурядові протести в Будапешті, 14 грудня 2018 року
Фото:

EPA-EFE/TAMAS SOKI HUNGARY OUT

У Будапешті декілька тисяч людей вийшли до парламенту Угорщини, виловлюючи незгоду з новим законодавством про працю та політикою уряду загалом.

Як повідомляє DW, деякі з протестувальників кидали в поліцейських димові шашки, пляшки та інші предмети. У відповідь правоохоронці застосували сльозогінний газ. Водночас видання зазначає, що цей протест був більш мирним, ніж попередні.

Акції протесту розпочалися в Будапешті 12 грудня, коли парламент ухвали закон, що збільшує кількість допустимих понаднормових годин з 250 до 400 на рік. Профспілки назвали цей документ «законом про рабство».

Протестувальники також висловлюють незгоду з політикою уряду прем’єра Віктора Орбана, зокрема щодо закону про вищі навчальні заклади, через який з країни пішов Центральноєвропейський університет, який заснував і фінансував американський мільярдер угорського походження Джордж Сорос.

Загалом від початку протестів поліцейські затримали понад 50 протестувальників.

Нагадаємо, у Парижі п'ятий тиждень тривають антиурядові протести так званих «жовтих жилетів».

10 грудня президент Франції Еманюель Макрон пообіцяв збільшити мінімальні заробітні плати та податкові пільги.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Гнів «жовтих жилетів»: 7 речей, які пояснюють протести у Франції

У Франції в середині листопада люди вийшли на масові протести проти підвищення цін на паливо, а також проти загального падіння рівня життя. Протестувальники були невдоволені політикою Еммануеля Макрона, якого називали «президентом для багатих».

Від початку протестів «жовтих жилетів» загинули щонайменше троє людей, сотні постраждали, серед них є поліцейські.

Протестувальники влаштували в Парижі декілька пожеж, зокрема підпалювали та перевертали автомобілі, а також били вітрини магазинів. Деякі з них були озброєні металевими кийками та сокирами.

Через критично неспокійну ситуацію у столиці влада вирішила на день закрити для відвідувачів Ейфелеву вежу, а також обговорювала введення режиму надзвичайного стану.

4 грудня уряд Франції офіційно оголосив, що у країні на півроку призупинять рішення про підвищення цін на пальне після масових протестів. Це було вимогою протестувальників.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ Франція у вогні: три тижні протестів «жовтих жилетів» проти підвищення цін на пальне (ФОТО)

Поділитись: