У Бухаресті на площі Вікторія перед будівлею уряду Румунії відбувся багатотисячний мітинг.

Про це повідомляє «Укрінформ».

Згідно з інформацією, в акції, приуроченій до річниці аналогічного мітингу, під час якого багато учасників акції отримали травми через насильство з боку правоохоронців, взяли участь близько 25 тисяч людей.

Мітинг був проведений з ініціативи громадської організації «Діаспора за Румунію» під керівництвом Томмі Томеску, румунського лікаря, який проживає у Лондоні.

Крім того, акції протесту відбулися в інших великих містах країни — Брашові, Яссах, Сібіу, Клуж Погоди та Крайові.

Маніфестанти вимагали відставки уряду під керівництвом Віоріки Денчіле та покарання тих поліцейських, з чиєї вини минулоріч були травмовані люди, багато з яких отруїлися сльозогінним газом.

Урядову будівлю охороняли посилені кордони поліції та жандармів, особливих інцидентів під час мітингу зареєстровано не було.

Нагадаємо, 10 серпня 2018 року в Румунії почалися антиурядові протести членів румунської діаспори з різних країн світу. 

Перед будівлею уряду мітингували румуни з Франції, Італії, Швеції, Німеччини, Норвегії та США.

Вони протестували через «укорінену корупцію», низькі заробітні плати і спроби уряду послабити судову владу у країні. Під час протестів у Бухаресті між протестувальниками та поліцією сталися сутички.

Під час сутичок постраждали понад 435 людей.

12 серпня у Румунії продовжилися вуличні протести за межами Бухареста, люди вийшли на протестні акції у різних частинах країни.

Генпрокуратура Румунії порушила справу щодо дій правоохоронців під час розгону антиурядового протесту у Бухаресті.

Група протестувальників спробувала прорвати поліцейський кордон, жандарми застосували сльозогінний газ та водомети. Понад 450 людей постраждало, серед них — 30 поліцейських.

Поділитись: