Світ

У Бурятії вчитель змусив школярів сидіти в протигазах за запізнення на урок

Уповноважений з прав дитини в Бурятії
Світ/У Бурятії вчитель змусив школярів сидіти в протигазах за запізнення на урок
Зберегти
Вигляд
У столиці Бурятії, Улан-Уде, вчитель з основ безпеки життєдіяльності змусив семикласників сидіти у протигазах за запізнення.

Семикласники школи №58 в Улан-Уде заявили, що сиділи в протигазах упродовж уроку за своє запізнення.

Комітет освіти міста розглянув звернення їхніх батьків та підтвердив факт тиску викладача на школярів.

«Викладач застовував цей захід як захід дисциплінарної дії за запізнення. Це, звісно, непедагогічний метод. Так, є практика використання протигазів у навчальних цілях, але в цьому випадку вчитель зробив педагогічну помилку. За це він отримав догану», — сказала заступниця голови комітету освіти Улан-Уде Любов Цепкова.

Водночас омбудсмен зазначив, що вчителю оголосили дисциплінарне стягнення у формі зауваження за використання «непедагогічного дисциплінарного заходу».

Директорці школи № 58 порадили на найближчій педагогічній раді провести роз'яснювальну роботу з педагогічним колективом щодо обов'язкового дотримання прав дитини та поваги до людської гідності.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖЦькування під час навчання: історії учнів та вчителя

16 січня президент Петро Порошенко підписав схвалений Верховною Радою законопроект про введення адміністративної відповідальності за булінг (цькування, агресивне переслідування) у школах.

У 2017 році в українських школах було близько 109 тисяч звернень до психологів з приводу цькування. До психологів з цим зверталися як самі учні, так і батьки зі вчителями.

Пов`язані новини