Кабінет міністрів України не передбачив у бюджеті на 2020 рік додаткових видатків на проведення цифровізації в Україні та запровадження проєкту «держава у смартфоні».

Про це повідомив міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров.

«На державу в смартфоні (додаток, портал, оцифровку пріоритетних послуг, навчання цифрових навичок та ін.) бюджет не закладено. Є 30,8 млн на підтримку поточних систем (сайти, сервери, шини), які працювали і раніше», — повідомив міністр.

За його словами, кошти на втілення у життя цифрових проєктів уряду планують отримувати від міжнародних партнерів у якості технічної допомоги. Також Федоров покладається на ефективну роботу своєї команди, яка вимагатиме мінімум видатків.

«У нашому напрямку, на даному етапі розвитку країни, потрібно вміти досягати мети з обмеженим ресурсом. А діджиталлізація — це ефективність, трансформація, та, сподіваюсь вплив на збільшення бюджету на 2021 рік», — додав Федоров.

5 вересня уряд вніс до Ради оновлений законопроєкт про держбюджет до другого читання.

Нагадаємо, Кабмін затвердив на позачерговому засіданні 3 листопада законопроєкт державного бюджету на 2020 рік до другого читання у Верховній Раді.

Зазначимо, що законопроєкт про державний бюджет на наступний рік складає Міністерство фінансів, потім його виносять на розгляд уряду, який має підтвердити цей документ та внести до Верховної Ради у вигляді законопроєкту.

У Раді бюджет, на відміну від інших законопроєктів, розглядять трьома читаннями: між першим і другим до нього можуть вносити поправки. Бюджет стає законом після того, як за нього проголосують депутати після третього читання, а законопроєкт підпишуть спікер та президент і опублікують в офіційній пресі уряду.

Поділитись: