Пом’якшувати обмежувальні заходи, запроваджені через пандемію коронавірусу, треба тільки в разі стійкої тенденції до зниження кількості нових випадків захворювання, вважають у Центрі громадського здоров’я.

Про це в ефірі hromadske заявив Роман Родина, начальник відділу епіднагляду за інфекційними хворобами ЦГЗ.

За його словами, вже зараз є певна тенденція до зменшення кількості нових випадків інфікування. Родина вважає, що це доводить — карантині заходи «реально діють».

«Чи значить це, що їх треба швидко скасовувати? На мою думку, їх ще зарано скасовувати, тому що ми повинні будемо побачити стійку тенденцію до зниження», — сказав він.

Епідеміолог уточнив, що в разі реального зниження захворюваності питання пом’якшення карантинних обмежень буде розглядатися.

«Якщо ми будемо бачити, що це стійка тенденція, яка не залежить від жодного фактору — вихідний день, не вихідний — то звичайно таке питання буде порушено (про пом’якшення карантину — ред.). Що треба робити для цього? Я хочу, щоби ми продовжували робити ті обмежувальні заходи, які зараз запроваджені», — підсумував Родина.

Раніше президент Володимир Зеленський похизувався зменшенням кількості нових випадків інфікування коронавірусом. Це сталося після того, як 5 квітня зафіксували лише 68 нових випадків, а в попередні два дні їх було 154 та 156. Глава держави упевнений, що це результат карантину, який запровадила влада.

Нагадаємо, з 6 квітня в Україні діють нові обмеження на період карантину, які уряд запровадив у межах боротьби з епідемію коронавірусної хвороби COVID-19.

Однак адвокатське об'єднання вже оскаржило у суді відповідну постанову, бо вона, на думку юристів, порушує конституційні права громадян.

Нагадаємо, станом на ранок 7 квітня в Україні зафіксували 1462 випадки інфікування коронавірусом, 45 людей померли.

Інформаційна гігієна не менш важлива за особисту. Ми працюємо навіть в умовах карантину і піклуємось про новини, які ви отримуєте! Підтримайте нас на Спільнокошті! Підтримайте незалежну журналістику!
Поділитись: