Активісти на 5 червня анонсували проведення чотирьох акцій під стінами Верховної Ради та Кабінету міністрів, на яких вимагатимуть відставки міністра внутрішніх справ Арсена Авакова.

5 червня народні депутати планують заслухати очільника МВС із доповіддю щодо резонансних кримінальних подій, зокрема щодо перестрілки в Броварах та зґвалтування жінки у поліцейському відділку в Кагарлику.

Так, на 9 годину активісти анонсували акцію «Авакова у відставку». Організатори кажуть, що причиною таких вимог є нерозслідувані гучні справи та зловживання. Вони також закликають людей вийти на мітинги у регіонах.

Водночас о 9 годині має розпочатися акція «Непокаране зло вбиває. Аваков має піти!», яку організовує партія «Голос».

«Депутати мають проголосувати за постанову про його відставку. Ти можеш нагадати депутатам про їх обов'язок – захищати людей», — пишуть організатори.

Зазначимо, що фракція «Голос» розпочала також збір підписів народних депутатів за відставку міністра внутрішніх справ.

О 10 годині члени партії «Правий сектор» планують розпочати під парламентом свою акцію. Також закликають активістів виходити на мітинги під стіни обласних державних адміністрацій у своїх регіонах.

Окрім цього під стінами Кабінету міністрів на 14 годину анонсований мітинг «Проти поліцейського свавілля в Україні», який організовують KyivPride та «Центр громадських свобод».

У пресслужбі поліції Києва повідомили hromadske, що через проведення масових заходів у центрі Києва планують залучити додаткові сили правоохоронців. Більше інформації обіцяють повідомити 5 червня.

Зазначимо, hromadske наживо транслюватиме акції 5 червня у центрі Києва.

Про гучні справи, які розпочали за часів Авакова і які досі залишають без вироків, читайте у матеріалі нашої журналістки Тетяни Безрук.

Зазначимо, Арсен Аваков очолює Міністерство внутрішніх справ з лютого 2014 року. У серпні 2019 року вже за уряду команди нового президента Володимира Зеленського його перепризначили на цю посаду.

Поділитись: