Близькі чеченки Аміни Автурханової повідомили, що вони зникла після того, як домоглася розслідування страти її чоловіка.

Близькі чеченки Аміни Автурханової повідомили, що вони зникла після того, як домоглася розслідування страти її чоловіка.

Про це пише «Новая газета».

«Я з приводу Аміни Автурханової з Чечні пишу. Її 8 числа забрали, до сих пір не відпустили. Думаю, що ви повинні знати це», — ішлося в анонімному повідомленні для редакції видання.

Аміна Автурханова — вдова Зелімхана Джабаева, чоловіка, який був страчений у ніч з 26 на 27 січня 2017 року в Грозному, на території другого полку патрульно-постової служби МВС РФ у Чеченській республіці.

Газета зазначає, що Джабаева в грудні 2016 року представники РВВС Старопромисловського району забрали з дому. Він знаходився в поліцейському відділку кілька днів, і Автурхановим носила йому передачі.

«Через кілька тижнів він зник, і ніякі спроби Аміни з'ясувати його долю через республіканські правоохоронні органи не принесли результату», — пише «Новач газета».

Тоді співробітниками чеченської поліції були без суду вбиті щонайменше 27 людей, які були раніше затримані в різних населених пунктах республіки за підозрою в причетності до незаконних збройних формувань.

За даними видання, в наступні місяці Автурханова та її батьки отримували погрози, а восьмого січня жінку забрали з дому матері в селі Верхній Наур.

Вона утримувалася в РВВС Старопромисловського району і не виходила на зв'язок з рідними з моменту затримання. Апарат уповноваженого з прав людини обізнаний про ситуацію, а російський обмудсмен Тетяна Москалькова направила в МВС Чечні запит про долю Автурхановим. Найближчим часом затриману відвідає адвокат.

Поділитись: