ENRU

У Чечні зникла жінка, яка домоглася розслідування страти чоловіка

Близькі чеченки Аміни Автурханової повідомили, що вони зникла після того, як домоглася розслідування страти її чоловіка.

Про це пише «Новая газета».

«Я з приводу Аміни Автурханової з Чечні пишу. Її 8 числа забрали, до сих пір не відпустили. Думаю, що ви повинні знати це», — ішлося в анонімному повідомленні для редакції видання.

Аміна Автурханова — вдова Зелімхана Джабаева, чоловіка, який був страчений у ніч з 26 на 27 січня 2017 року в Грозному, на території другого полку патрульно-постової служби МВС РФ у Чеченській республіці.

Газета зазначає, що Джабаева в грудні 2016 року представники РВВС Старопромисловського району забрали з дому. Він знаходився в поліцейському відділку кілька днів, і Автурхановим носила йому передачі.

«Через кілька тижнів він зник, і ніякі спроби Аміни з'ясувати його долю через республіканські правоохоронні органи не принесли результату», — пише «Новач газета».

Тоді співробітниками чеченської поліції були без суду вбиті щонайменше 27 людей, які були раніше затримані в різних населених пунктах республіки за підозрою в причетності до незаконних збройних формувань.

За даними видання, в наступні місяці Автурханова та її батьки отримували погрози, а восьмого січня жінку забрали з дому матері в селі Верхній Наур.

Вона утримувалася в РВВС Старопромисловського району і не виходила на зв'язок з рідними з моменту затримання. Апарат уповноваженого з прав людини обізнаний про ситуацію, а російський обмудсмен Тетяна Москалькова направила в МВС Чечні запит про долю Автурхановим. Найближчим часом затриману відвідає адвокат.