Взимку, в ніч на 26 січня 2017 року в Чечні, ймовірно, були страчені 27 осіб.

Взимку, в ніч на 26 січня 2017 року в Чечні, ймовірно, були страчені 27 осіб.

Про це повідомляє російське опозиційне видання «Новая газета», посилаючись на 2 неназваних джерела.

«Всього на даний момент нам відомо вже про 27 попередньо убитих, хоча, за нашими даними, мова взагалі може йти про 56 жителів Чечні. Всі ці люди були затримані в різний час », — йдеться у повідомленні.

Журналісти зазначають, що їм вдалося встановити дати затримання 13 затриманих.« Однак дата смерті, за нашою інформацією, у всіх цих людей — одна. Ніч з 25 на 26 січня», — повідомляє видання.

За даними «Новой газеты», у ту ніч всі затримані утримувалися в Грозному на території дислокації полку патрульно-постової служби поліції імені Героя Росії Ахмат-Хаджі Кадирова.

«За наявною у нас інформацією, затриманих в цю ніч розстріляли і розвезли по різних кладовищах, в тому числі християнським, і закопали в наспіх виритих могилах», — йдеться в матеріалі.

Журналісти запевняють, що деякі місця поховань їм відомі.

Водночас, міністр Чечні з національної політики, зовнішніх зв'язків, преси та інформації Джамбулат Умаров у коментарі «Дождю» назвав публікацію видання «брехнею».

«Я абсолютно впевнений в тому, що це не підкріплена жодними доводами, джерелами і доказами брехня, яка має абсолютно певне і дуже яскраве політичне забарвлення. Я завжди про це говорив і повторюю в черговий раз», — заявив Умаров.

Крім того, уповноважена з прав людини РФ Тетяна Москалькова повідомила, що президент Росії Володимир Путін отримав інформацію про масові вбивства у Чечні.

Як відомо, на початку квітня російське видання «Новая газета» оприлюднило метаріал про те, що в Чечні було затримано більше сотні чоловіків, яких силовики запідозрили в гомосексуальності.

В коментарі Громадському редакторка відділу спецпроектів видання «Новая газета» Олена Мілашина навела дані про те, що у Чечні під час «зачисток» ЛГБТ-спільноти, влаштованих силовиками, було вбито близько 30 чоловіків.

Пізніше канцлерка Німеччини Ангела Меркель попросила президента Росії Володимира Путіна втрутитися в ситуацію з переслідуванням геїв в Чечні.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Розправи над чеченськими геями: як режим Кадирова вбиває людей за сексуальну орієнтацію

 

Поділитись: