Політика

У Чехії на виборах до парламенту перемагає популістських рух

21 жовтня, 2017 20:26
Політика/У Чехії на виборах до парламенту перемагає популістських рух
Зберегти
Вигляд
lead
Політичний рух «Акція незадоволених громадян» під головуванням підприємця і мільярдера Андрія Бабіша лідирує на виборах до парламенту Чехії.

Політичний рух «Акція незадоволених громадян» під головуванням підприємця і мільярдера Андрія Бабіша лідирує на виборах до парламенту Чехії.

Про це повідомляє DW. 

За даними Чеської статистичної служби, рух набрав понад 30% голосів виборців.

На виборах чотирирічної давності цей рух виявився другою політичною силою в країні — після Чеської соціал-демократичної партії. Цього разу, у голови АНО, колишнього міністра фінансів країни Андрія Бабіша, якого в ЗМІ називають «чеським Дональдом Трампом», є всі шанси зайняти крісло прем'єра.

Євроскептик Бабіш виступає проти прийому Прагою біженців.

Також він фігурував у кількох скандалах: у червні Бабіш був змушений піти з поста міністра фінансів через підозри в ухилянні від сплати податків. А у жовтні йому пред'явили звинувачення у шахрайстві у справі, пов'язаній з отриманням субсидій ЄС на суму 2 млн євро. Крім того, його звинувачують в тому, що в минулому він співпрацював з чехословацькими спецслужбами.

Праворадикальна партія «Свобода і пряма демократія» чесько-японського підприємця і націоналіста Томіо Окамури, за попередніми даними, розташувалася на другому місці з майже 11% голосів.

Чеська соціал-демократичної партія отримала майже 8%. (У 2013 році партія мала 20,5 відсотка голосів).

Раніше найбільші партії Чехії стверджували, що не стануть входити до уряду, якщо його очолить людина, якій пред'явлено обвинувачення у вчиненні кримінального правопорушення.

Президент Чехії Мілош Земан у свою чергу заявляв, що, у разі перемоги АНО на виборах, він надасть Бабішу можливість сформувати уряд, навіть якщо на той час підприємець все ще буде перебувати під слідством.

10 жовтня Президент Чеської Республіки Мілош Земан запропонував заплатити Україні і визнати Крим російським

Підписуйтесь на наш канал у Telegram

Більше про:
# популізм
# Чехія
Пов`язані новини