УКРАЇНА

У Чехії суд підтвердив ліквідацію «представництва ДНР»

26 квітня, 2018 14:29
УКРАЇНА/У Чехії суд підтвердив ліквідацію «представництва ДНР»
Зберегти
Вигляд
Суд чеського міста Оломоуц підтвердив рішення ліквідувати самопроголошене «почесне консульство Донецької народної республіки».

Суд чеського міста Оломоуц підтвердив рішення ліквідувати самопроголошене «почесне консульство Донецької народної республіки».

Про це пише Ceske Noviny.

Суд відхилив апеляцію голови зареєстрованого у місті Острава об'єднання представниці «консульства ДНР» Нелі Ліскової. Згідно з рішенням суду, діяльність організації є незаконною та збігається з діяльністю інших державних органів.

Сама Ліскова після оголошення рішення заявила, що розглядає варіант звернення до Верховного суду Чехії. Вона зазначила, що збирається продовжувати свою діяльність і не виключила створення іншої подібної організації.

Так зване «представництво ДНР» почало роботу в Остраві 2016 року. МЗС Чехії заявило, що цей центр не є офіційною дипломатичною місією, і подав скаргу до суду.

У чеському МЗС також підкреслили, що Ліскова неправомірно використовувала титул «Почесний консул», який процедурно знаходиться у віданні МЗС. У відомстві зазначили, що таким чином зловмисниця обходила закон по відношенню до Віденської конвенції про консульські відносини.

Організатори «Представницького центру ДНР» в Чехії мали зв’язки із російськими організаціями, що фінансуються Кремлем.

Також так званий «Представницький центр «ДНР» мав юридичний статус «спілки за інтересами».

Раніше Міністерство закордонних справ України направило ноту протесту в посольство Чеської республіки в Україні в зв'язку з підтвердженням інформації про реєстрацію в місті Острава так званого представництва «ДНР».

Пов`язані новини