ENRU

У Чехії суд підтвердив ліквідацію «представництва ДНР»

Суд чеського міста Оломоуц підтвердив рішення ліквідувати самопроголошене «почесне консульство Донецької народної республіки».

Про це пише Ceske Noviny.

Суд відхилив апеляцію голови зареєстрованого у місті Острава об'єднання представниці «консульства ДНР» Нелі Ліскової. Згідно з рішенням суду, діяльність організації є незаконною та збігається з діяльністю інших державних органів.

Сама Ліскова після оголошення рішення заявила, що розглядає варіант звернення до Верховного суду Чехії. Вона зазначила, що збирається продовжувати свою діяльність і не виключила створення іншої подібної організації.

Так зване «представництво ДНР» почало роботу в Остраві 2016 року. МЗС Чехії заявило, що цей центр не є офіційною дипломатичною місією, і подав скаргу до суду.

У чеському МЗС також підкреслили, що Ліскова неправомірно використовувала титул «Почесний консул», який процедурно знаходиться у віданні МЗС. У відомстві зазначили, що таким чином зловмисниця обходила закон по відношенню до Віденської конвенції про консульські відносини.

Організатори «Представницького центру ДНР» в Чехії мали зв’язки із російськими організаціями, що фінансуються Кремлем.

Також так званий «Представницький центр «ДНР» мав юридичний статус «спілки за інтересами».

Раніше Міністерство закордонних справ України направило ноту протесту в посольство Чеської республіки в Україні в зв'язку з підтвердженням інформації про реєстрацію в місті Острава так званого представництва «ДНР».