У Черкасах від 11 листопада перевізники відмовляються працювати: вони вимагають підвищити вартість проїзду у маршрутках та автобусах. Відтак у місті з 11 листопада практично не працює громадський транспорт за винятоком тролейбусів — комунальне підприємство «Черкасиелектротранс» вивело на дороги міста 60 тролейбусів.

Однак, цієї кількості недостатньо, аби закрити усі маршрути міста. У зв'язку із ситуацією мешканці Черкас запустили флешмоб «Підвезу Черкаси»: люди допомагають місцевим жителями дістатися до роботи чи іншого місця призначення.

Про це у коментарі Громадському розповіла жителька Черкас Яна Нечаєва.

«Черкаси з суботи досі без маршруток. А тролейбусів на всіх не вистачає і ходять вони не по всьому місті. Люди об'єдналися і водії безкоштовно забирають людей із зупинок. Є спільнота у Facebook та Viber, де домовляються завчасно, але більшість робить це спонтанно, без домовленостей, допомагаючи незнайомим людям», — розповіла Нечаєва.

За її словами, флешмоб набирає обертів, люди самі друкують і поширюють світлини із рекламою спільноти у соцмережах та по місту.

Як повідомляє місцеве видання «Центр черкаських медіа», черкаські перевізники вимагають підняти вартість проїзду щонайменше до 5 гривень. Середня вартість проїзду в автобусах Черкас — 4 гривні, востаннє ціну проїзду підвищували у 2016 році.

Офіційний представник перевізників Валерій Макєєв заявив, що через «бездіяльність міської ради» яка не здійснила кроків для врегулювання питання зміни тарифу, подано позов до Черкаського окружного суду.

15 листопада міський голова Черкас Анаталій Бонадаренко, якого підозрюють у створенні штучних перешкод діяльності депутатів Черкаської міськради, заявив, що виконком розгляне питання встановлення нового тарифу на проїзд в маршрутках та збирається затвердити умови договору про відновлення пасажирських перевезень у Черкасах.

За його словами, якщо перевізники погодяться на безкоштовний проїзд в автобусах для дітей та школярів до 12:00 години, а в другий половині дня вартість для них становитиме 60% від тарифу, а також за умови згоди протягом трьох-чотирьох місяців покращити якість послуг, виконавчий комітет готовий підвищити тариф.

Зазначимо, на початку листопада у Тернополі перевізники також оголосили страйк: оскільки міська влада скасувала підвищення вартості проїзду, перевізники у відповідь не виїхали на маршрути.

Поділитись: