У Чернігові до стовпа просто на вулиці прив'язали чоловіка, прикріпивши йому до грудей табличку з написом «Я ватник».

У Чернігові до стовпа просто на вулиці прив'язали чоловіка, прикріпивши йому до грудей табличку з написом «Я ватник».

Чоловік, який транслював усе це у Facebook, заявляв, що прив'язаний нібито зруйнував пам'ятник Героям Небесної Сотні, а також «є педофілом, і сидів у в'язниці». 

Громадському поліція повідомила, що на місці були присутні патрульні і «ситуація під контролем». На стрімі було видно, що ніхто не намагається допомогти прив'язаному.

На запитання, чому поліція не перешкоджає тому що відбувається — черговий сказав «Я не можу сказати, я не на місці». Пізніше на відео з'явилися патрульні, які відв'язали чоловіка, та повели його до відділку. 

Як повідомило UA: Чернігів, чоловік, прив'язаний на відео, нібито раніше був затриманий за хуліганство, після того як жбурнув пляшки у стелу Небесної сотні, а під час затримання кричав, що хоче поїхати в Росію. Інцидент зі стелою стався увечері 15 липня.  Тоді його затримали та відпустили.

Також повідомляється, що раніше він «11 років відбував покарання у в'язниці за звинуваченням у педофілії». 

Водночас зазначається, що після того, як поліція прибула на місце та забрала чоловіка, більше нікого не затримали.

Олександр Тарнавський, який вів трансляцію, заявляв, що чоловік «сам себе прив'язав і начепив табличку, і просив не чіпати його».

А згодом «Національні дружини Чернігів» повідомили у Facebook, що чоловіка затримали та прив'язали саме дружинники. 

На уточнювальне запитання Громадського, у прес-службі «Нацдружин» Чернігова спростували те, що саме вони затримали чоловіка і прив'язали його до стовпа. 

Пізніше у коментарі Громадському Тарнавський розповів: «Я йшов у центрі міста зі знайомим, побачив біля відділку поліції цього чоловіка. Ми його упізнали, він знущався днями над пам'ятником Героїв Небесної Сотні. У нього в руках була довідка, що він просить позбавити його громадянства і щоб його забрали в Росію. Ми почали розмовляти, він визнав що неправий і що готовий понести покарання. Запропонував, щоб ми його побили. Я проти таких методів. Тоді він запропонував оцей варіант — до стовпа і щоб написали табличку, все що ми про нього думаємо. Я бачив, хто прив'язував, але казати не буду хто. Ну от він і стояв і був не проти».

На запитання, чи не викликали його в поліцію, Тарнавський сказав «Поки ні».

«Я не з Нацдружин і не є в жодній офіційній організації. У нас була організація «Парни Северной Столицы» - вболівальники», — додав чоловік.

Начальник сектору зв'язків з громадськістю УМВС України в Чернігівській області Сергій Бриль повідомив Громадському, що чоловіка, якого прив'язали до стовпа, звільнили, і «запросили» у відділок поліції, для надання свідчень.

Під час бесіди з'ясувалося, що він кидав каміння у стелу Героїв Небесної Сотні, після чого відкрили провадження — дрібне хуліганство, і стаття передбачає лише адміністративний штраф.

«Він знаходиться в Чернігівській поліції, дає пояснення. Хто чого його прив'язав, його думка. Після розмови стало відомо, що це та людина, яка висловлювала свої... такі погляди. В його протиправних діях вбачається дрібне хуліганство 173 стаття — дрібне правопорушення. Справа буде направлена до суду може його на 15 діб арештувати», — зазначив Бриль.

На питання, чи вбачають якісь правопорушення в діях тих, хто його прив'язвував, Бриль відповів, що зараз «ще незрозумілі подробиці», й через відсутність заяви, говорити досить складно.

«На місці там ніхто на себе таку відповідальність не взяв — що прив'язували до стовпа. Тому його і запросили у відділок, щоб він надав покази. Ми з'ясуємо в подальшому, що там буде, що він розкаже», — додали у поліції.

Згодом у поліції заявили, що прив’язаний до стовпа в Чернігові чоловік не має претензій до нападників, тому провадження правоохоронці не відкривали. 

Поділитись: