У Чикаго в час рекордних морозів згорів табір для безхатьків поблизу швидкісної магістралі Дай Раян. Релігійна організація «Армія Спасіння» могла забрати 70 людей до себе, утім у цьому не було потреби — їм анонімно запропонували оплатити готельні номери.

Табір для безхатьок опалювали пропаном, який знаходився в 150-200 балонах. Більшість з них приносили місцеві мешканці.

Один з балонів вибухнув, і місцевій владі довелося швидко шукати місце для проживання безхатьків, адже на вулиці було 20-25 градусів морозу. Унаслідок вибуху ніхто не постраждав.

Представниця «Армії Спасіння» Джекі Рачев зазначила, що їй зателефонували з поліції та попросили забезпечити житлом 70 людей. Проте згодом повідомили, що такої потреби вже немає — людина, яка представилася як Добрий Самаритянин, запропонувала заплатити за готельні номери.

«Ми радіємо, що вони в теплі та безпеці», — сказала Джекі.

Вона додала, що не знає, хто такий Добрий Самаритянин, у якому готелі їм забронювали місця та як довго вони там зможуть жити.

Джекі також попросила людей не приносити балони з пропаном: «Ми знаємо, що в жителів Чикаго великі серця, але ми просимо не приносити балони з пропаном, адже це може бути небезпечно».

Пожежний департамент Чикаго звернувся з аналогічним проханням:

«Ми розуміємо, що в час екстремально холодної погоди люди хочуть допомогти нашим безхатькам. Однак ми просимо їх не приносити балони з пропаном. Пропан може стати причиною пожежі та вибуху».

У США через рекордні морози вже загинула щонайменше 21 людина, зазначає Reuters. Температура сягає 49 градусів морозу.

31 січня було відомо про 8 загиблих унаслідок сильного зниження температури.

Поділитись: