У Чилі під час протестів спалили 144-річну католицьку церкву. Її палаючий купол падав в бік людей

Напередодні десятки тисяч людей зібралися в столиці Чилі Сантьяго, щоб відзначити річницю початку антиурядового руху. Починалося з мирних акцій, а завершилося — заворушеннями та підпалом.
Про це, зокрема, пишуть El Mundo, The Telegraph та The Wall Street Journal, також відео з протестів з’явилися у мережі.
Участь в недільному мітингу взяли приблизно 25 тисяч людей, заявили в уряді. Демонстрація супроводжувалася зіткненнями з поліцією, грабежами в магазинах і актами вандалізму. Для розгону мітингувальників силовики використовували водомети й сльозогінний газ.
У ніч на 19 жовтня протестувальники підпалили церкву Сан-Франциско-де-Борха — неоготичний храм кінця XIX століття. Ця церква відома тим, що в ній найчастіше проводила церемонії чилійська поліція. Увірвавшись всередину, демонстранти спалили кілька ікон і забрали з собою деякі елементи оздоблення.
А зранку 19 жовтня мітингувальники підпалили ще одну церкву в центрі міста. Церква Асунсьйона — один з найстаріших католицьких соборів Сантьяго, їй 144 роки. Найсильніше постраждали її купол і шпиль: охоплені вогнем, вони впали на землю.
Також протестувальники підпалили один зі столичних поліцейських відділків. З наявних поки даних серед людей того дня обійшлося без постраждалих.
Чому там протести?
Масові акції протесту почалися в Чилі рівно рік тому — 18 жовтня 2019 року. Причиною стало підвищення вартості проїзду на метро в Сантьяго. Згодом демонстранти почали вимагати проведення соціальних реформ через дорожнечу системи охорони здоров'я, погану якість освіти й низки інших причин.
Іноді на демонстрації виходили понад мільйон людей. Протести переростали в масові заворушення і жорстко придушувалися поліцією. За час заворушень загинули щонайменше 30 людей, тисячі отримали поранення.
- Поділитися: