У членів комісії, яка не визнавала наявність плагіату в наукових роботах міністра освіти Шкарлета, знайшли плагіат 🤷

Міністр освіти і науки України Сергій Шкарлет, якого звинувачують у плагіаті
Міністр освіти і науки України Сергій Шкарлет, якого звинувачують у плагіатіМіністерство освіти і науки

У членів комісії з академічної доброчесності Національного університету «Чернігівська політехніка» виявили плагіат. Раніше вони не визнавали наявність плагіату в роботах міністра освіти і науки Сергія Шкарлета, який був ректором цього вишу.

Про це повідомляє сайт «Помилки та фальсифікації в наукових дослідженнях».

Плагіат виявили в дисертації голови комісії Вікторії Маргасової. Цей текст містить 70 сторінок текстових запозичень без належних посилань, синонімів та перефразувань.

Автори аналізу роботи Маргасової наголосили, що вона копіювала текст із російських джерел, замінивши вислів «російський економічний менталітет» на «вітчизняний економічний менталітет». Таку заміну слів Маргасова використовувала неодноразово.

Висновки її дисертації містять запозичення із тексту, написаного ще за 7 років до її дисертації, йдеться у повідомленні. Крім того, Маргасова опублікувала дві майже однакові статті у двох журналах, надіславши в редакцію другу статтю майже через рік після першої.

Маргасова є не єдиною членкинею комісії академічної доброчесності, у якої виявили плагіат. Аліна Пінчук теж зловживає запозиченнями без належних посилань. Зокрема, у дисертації, яку вона захистила у 2020 році, виявили численний плагіат.

Крім того, у розділі «Список опублікованих праць за темою дисертації» Пінчук вказала роботи, про яких немає жодних згадок в інтернеті. Головою комісії під час захисту дисертації Пінчук була Маргасова.

ОНОВЛЕННЯ: Вікторія Маргасова нам повідомила, що станом на 14 липня 2020 року головою комісії з академічної доброчесності уже не була. Саме тоді ця комісія офіційно заперечила наявність плагіату у роботах Сергія Шкарлета.

Однак зазначимо, що з 27 березня 2020 року Маргасова і справді була головою комісії. Крім того, на цій посаді вона брала участь і в аналізі робіт Шкарлета, про що свідчить її інтерв’ю телеканалу «Дитинець».

Крім того, Вікторія Маргасова наполягає, що в її роботі немає порушення норм та принципів академічної доброчесності. І немає жодних документальних підтверджень відповідної перевірки з боку Національного університету «Чернігівська політехніка», Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти та Міністерства освіти і науки України, які б свідчили про протилежне.

«Хочу зазначити, що в порядках та правилах підготовки дисертацій та наукових праць з метою захисту наукового ступеня жодного обмеження щодо використання під час підготовки праць та джерел інших авторів не передбачено, а вилучення із загального контексту Моєї наукової роботи окремих положень та порівняння їх з іншими джерелами та авторами також не піддається аналізу, оскільки не береться до уваги моя наукова праця в повному обсязі з наявними належним чином оформленими посиланнями на інші джерела – наукові праці» — наполягає Маргасова.

Міністр освіти та науки зі шлейфом плагіату й не тільки

Сергія Шкарлета призначили міністром освіти 17 грудня. Голоси для цього ледве знайшли, система «Рада» показала мінімальну необхідну кількість — 226. При цьому фракція «Голос» заявляла про кнопкодавство під час голосування за Шкарлета, хоча профільний комітет Ради розглядати це питання відмовився.

Науковці неодноразово заявляли про те, що в роботах міністра освіти та науки багато плагіату. Так, у серпні повідомляли, що в статті для докторської очільника Міносвіти — суцільний плагіат. Це був восьмий такий аналіз.

Серед «зашкварів», як кажуть опоненти очільника МОН, не тільки плагіат, а й імовірна дружба з міністром освіти часів Януковича Дмитром Табачником (сам Шкарлет це заперечує). Також раніше Шкарлет заявляв про підтримку «Партії регіонів» і Януковича, але зараз від цього відхрещується. Детальніше про біографію Сергія Шкарлета читайте тут.