У Чорнобильській зоні четвертий день горить суха трава. Пожежу локалізували з 20 до близько 10 гектарів і продовжують гасити Про це повідомила Державна служба з надзвичайних ситуацій зранку 7 квітня і додала, що контролює ситуацію.

«Станом на 07:00 на території Котовського лісництва Зони відчуження та безумовного (обов’язкового) відселення спостерігається пожежа трав’яного настилу та лісової підстилки між смт Поліське та с. Володимирівка на площі близько 6,5 га та поблизу с. Рудня Осошня на площі близько 4 га. Ситуація повністю контрольована. Роботи тривають», — йдеться у повідомленні. 

До гасіння залучили 120 людей та 29 одиниць техніки, зокрема один вертоліт Мі-8.

У ДСНС також повідомили, що радіаційний фон по Києву та Київській області у межах норми та не перевищує природних фонових значень: «Київ — 0,013 мР/год, Київська область — в межах 0,011 мР/год. при допустимому фоні 0,05 мР/год. У зоні відчуження та безумовного відселення рівні потужності еквівалентної дози гамма-випромінювання не змінилися».

4 квітня повідомлялося, що у зоні відчуження Чорнобильської АЕС виникла верхова лісова пожежа на площі 20 гектарів, рятувальники направили на допомогу вогнеборцям авіацію. Гасінню заважав підвищений радіаційний фон.

Згодом у Державному агентстві з управління зоною відчуження повідомили про нормалізацію радіаційного фону.

Спричинив пожежу підпал трави, правоохоронці встановили чоловіка, який міг це зробити.

Поділитись: