У ЦПК пояснили, що не так із цифровим обліком військової допомоги Україні
Україна потребує створення цифрової системи логістики в ЗСУ. Це не лише наблизить державу до стандартів НАТО, але й допоможе утримувати західну зброю, якої в Україні стає дедалі більше.
Про це нам у коментарі заявила виконавча директорка та членкиня правління «Центру протидії корупції» Дар'я Каленюк.
Вона зазначила, що Україна для контролю за збройною допомогою побудувала систему LOGFAS, тому досі немає випадків розкрадання або нецільового використання військової допомоги. Водночас країна досі не створила цифрової системи логістики в ЗСУ, хоча драйвером цифрової трансформації армії мало би бути Міністерство оборони, стверджує Каленюк.
Очільниця ЦПК додала, що всією зброєю, яку ми отримуємо від партнерів, неможливо управляти без цифрової логістики зброї. Водночас стандарти, якими має керуватися Міноборони для цього переходу, — це стандарти НАТО.
«Я спостерігаю певний опір чинного міністра оборони проведенню таких тотальних реформ у галузі цифрової трансформації армії, я бачу відкритість і готовність Збройних сил до такої трансформації. І, на мою думку, ми зобов’язані просто стати армією зі стандартами НАТО, навіть не будучи в НАТО. І в нас є дуже мало часу на те, щоб трансформуватися», — сказала Каленюк.
За словами директорки ЦПК, міністр оборони повинен нести політичну відповідальність за провали і проблеми, які є в його відомстві.
«Дуже небезпечно толерувати ознаки корупції, ознаки некомпетентності в Міноборони в умовах, коли нам потрібно ставати армією НАТО вже зараз. Ми, на жаль, не є ще армією НАТО. І ми маємо шанс швидко стати армією НАТО, якщо міністр почне працювати міністром, а не лише переговорником, тому що управляти потрібно також Міністерством, а не лише спілкуватися з партнерами», — вважає Каленюк.
Вона зазначила, що дедалі більше отриманої від партнерів техніки потребує ремонту. Водночас, щоб усю цю допомогу ефективно використовувати, потрібно розвинути не лише цифрову систему логістики, але й довіру партнерів у переданні нам технологій, аби ремонт можна було робити в Україні.
«Я не бачу ефективної роботи міністра в цьому напрямку. Я бачу яйця, які купуються кілограмами по 17 гривень, я бачу "ексміністра альтернативного уряду Криму", який не пускав ЗСУ на територію України в Криму, який є основною людиною, що підписувала договори на закупівлю зброї. Я вважаю, що є великі ризики, пов’язані з цими фактами», — наголосила очільниця ЦПК.
Що передувало?
Голова фракції «Слуга Народу» у Верховній Раді Давид Арахамія ввечері 5 лютого заявив, що Резнікова переводять на посаду міністра з питань стратегічних галузей промисловості для «посилення військово-промислової співпраці». За його словами, Міністерство оборони має очолити керівник Головного управління розвідки Кирило Буданов.
Наші джерела у фракції «Слуга Народу» теж підтверджували, що Резнікова на посаді міністра оборони може замінити Буданов. Про це Буданова нібито особисто попросив президент Володимир Зеленський.
Проте вже 6 лютого народні депутати від «Слуги Народу» Давид Арахамія та Мар'яна Безугла розповіли, що Олексій Резніков поки залишиться міністром оборони. Одна з імовірних причин — те, що 14 лютого має відбутися чергове засідання у форматі «Рамштайн».
- Поділитися: