У дельфінів у прісній воді може з'являтися важка шкірна хвороба. Вчені кажуть, що вона пов'язана зі змінами клімату

У прісній воді у дельфінів може з'являтися шкірна хвороба, яка залишає на тілі опіки. Внаслідок цього тварини вмирають повільно та болісно. Вчені кажуть, що ця хвороба пов'язана зі змінами клімату.

Про це повідомляє The Guardian.

Вперше опіки від води науковці помітили на дельфінах, які потрапили в озеро у штаті Луїзіана після урагану «Катріна» у 2005 році. З того часу дослідники помічають збільшення випадків ураження та збільшення екстремальних погодних явищ.

Кити можуть лише нетривалий час виживати у прісній воді, інакше — у них починається шкірна хвороба. Одною з причиною є те збільшення прибережних штормів, які приносять у прибережні території дощову воду, яка знижує солоність вод, де живуть дельфіни. Через прісну воду на 70% тіла тварини можуть з'явитися виразки.

Науковці вивчали загибель дельфінів в озері Гіпспленд в Австралії у 2009 році. Вони сталися після періоду рясних дощів, які зменшили рівень солі у воді.

У деяких тварин дерматит призводив до грибкових та водоростевих інфекцій, що сприяли загибелі дельфін. Як кажуть вчені, шкіра однієї тварини була настільки пошкодженою, що в неї не було видно очей.

Дослідники помітили взаємозв'язок зі збільшенням кількості повідомлень про хворих дельфінів із 2005 року та змінами клімату, що призводять до повеней, посухи, штормів, циклонів, що змінюють середовище для існування тварин.

Імовірно, прісноводна шкірна хвороба не загрожує загибелі цілих видів, але вона потенційно може скоротити популяцію дельфінів, що проживають у прибережних водах. Водночас науковці обіцяють продовжити вивчати чутливість дельфінів до змін солоності води.