Група парламентарів із 12 країн оприлюднили спільну заяву з нагоди Дня незалежності України, в якій закликали міжнародну спільноту не забувати про Україну та продовжувати політичний і економічний тиск на Росію.

Текст заяви нам передав один із її підписантів, депутат британського парламенту Стюарт Макдональд. Разом із ним до неї долучилися ще четверо його колег, а також парламентарі з Норвегії, Румунії, Канади, Латвії, Португалії, Австралії, Швеції, Грузії, Німеччини, Польщі та Молдови.

У заяві парламентарі нагадують про незаконну анексію Криму Росією та розпочату нею агресію на Донбасі. Вони наголошують, що через дії РФ 1,5 мільйона українців стали внутрішньо переміщеними особами, а збиття рейсу MH-17 забрало життя 298 людей.

«Попри невпинну військову та гібридну агресію Росії проти народу України, ця країна продовжила йти шляхом демократії, євроатлантичної інтеграції та зростання добробуту своїх громадян. Це складний, але правильний шлях», — вважають парламентарі.

Вони наголошують, що міжнародна спільнота повинна й надалі підтримувати Україну, її територіальну цілісність та суверенітет, а також зберігати політичні та економічні санкції проти Росії через «її війну проти українського народу».

«Україна — держава Європейського континенту, яка перебуває у стані війни, — не повинна бути забутою у світі, де вистачає проблем, які прагнуть міжнародної уваги», — йдеться в заяві.

Стюарта Макдональда президент Володимир Зеленський у 2019 році нагородив Орденом «За заслуги» ІІІ ступеня. Це перший шотландський політик, який отримав таку нагороду.

Фото:

Stewart McDonald MP

Як іще світ вітав Україну з Днем незалежності?

З 29-ою річницею незалежності Україну ще 23 серпня привітали президенти низки держав, а також Папа Франциск та королева Єлизавета ІІ.

Президент США Дональд Трамп у своєму привітанні народу України наголосив на викликах, які переживає Україна та світ цьогоріч. Він назвав важливими мирні ініціативи керівництва держави та протистояння пандемії COVID-19.

А ось лідер Франції Еммануель Макрон у своєму привітанні побажав українському народу процвітання та миру та відзначив наполегливість президента Володимира Зеленського у відновленні миру на Донбасі.

Від імені німецького народу Україну привітав лідер країни Франк-Вальтер Штайнмаєр. Обіцяє, що Німеччина й надала «стоятиме пліч-о-пліч з Україною». Він наголосив, що Крим залишається частиною України.

Папа Франциск з нагоди Дня Незалежності передав Зеленському та всім українським громадянам побажання миру й процвітання.

Вітання надійшли також від президентів Швейцарії, Польщі, Угорщини, Словаччини, Італії, Казахстану, Таджикистану, Єгипту, Перу. Привітання надіслали також король Саудівської Аравії та королева Великої Британії.

Поділитись: