Офіційна церемонія відкриття площі Нємцова у Празі, Чехія, 27 лютого 2020 року
Фото:

Діана Петріашвілі

У Празі відбулася офіційна церемонія відкриття площі, яка відтепер називатиметься іменем російського опозиціонера Бориса Нємцова, убитого 27 лютого 2015 року в Москві.

Про це hromadske повідомила журналістка «Медіамережі» Діана Петріашвілі.

Так, в церемонії відкриття площі Нємцова взяли участь дочка убитого політика Жанна Нємцова та мер Праги Зденек Гржиб. Нємцова подякувала владі міста й зазначила, що таке рішення дуже важливе для неї та для багатьох росіян.

Процес перейменування площі, яка раніше називалась Під каштанами, зайняв 4 роки, бо топографічна комісія декілька разів відхиляла цю ідею, а деякі місцеві жителі виступали проти, бо спочатку влада Праги хотіла перейменувати й вулицю, яка йде від площі.

«Ніхто не був проти, щоби увічнити ім’я Бориса Нємцова, але жителі вулиці Під каштанами зіштовхнулися б з багатьма технічним складнощами після перейменування», — сказав місцевий журналіст Ондржей Соукуп.

У підсумку перейменували лише площу Під каштанами, де розташоване посольство РФ, тепер диппредставництво буде вимушене змінити адресу. Зазначимо, що будівля посольства є єдиною, що розташована на площі.

«Цим жестом Прага приєднується до інших мегаполісів, які таким чином вказують на важку політичну ситуацію у сучасній Росії», — сказав Гржиб.

Площі, сквери та вулиці біля посольства Росії є у Києві, Вашингтоні та Вільнюсі.

Борис Нємцов був застрелений в Москві 27 лютого 2015 року.

Обвинуваченими у справі про вбивство політика проходили 5 осіб, у тому числі колишній військовослужбовець чеченського батальйону «Північ» Заур Дадаєв.

У червні 2017-го суд присяжних у Москві визнав головного підозрюваного у вбивстві Нємцова Дадаєва винним. У липні обвинуваченого Дадаєва та ще 4 підозрюваних засудили до 20 років колонії. Всі підсудні у справі про вбивство Бориса Нємцова свою провину не визнають.

Багато хто з російських опозиціонерів вважає замовником убивства главу Чеченської Республіки Рамзана Кадирова, однак про його причетність до злочину офіційне слідство, підконтрольне владі РФ, не заявляло.

Поділитись: