У Держдепі США вважають, що Зеленський має бути відкритішим до «поганих новин» із фронту

Президент Володимир Зеленський із військовими
Президент Володимир Зеленський із військовимиОфіс президента

Очільник центру протидії дезінформації при Держдепі США Джеймс Рубін стверджує, що український уряд інколи «чинить опір» деякій інформації про перебіг війни.

Про це він сказав в інтерв'ю Politico.

За словами Рубіна, Україна має змиритися з тим, що військові репортери інколи повідомляють речі, які «не обов’язково в інтересах Володимира Зеленського». Однак, каже представник Держдепу США, коли журналісти висвітлюють погані новини з фронту — це все одно краще, ніж «контрольоване середовище, яке росія створила для всіх своїх людей».

З цього погляду, Рубін вважає, що Україна ще не є «повноцінною демократією», хоч країна і «рухається в правильному напрямку». Крім того, американський дипломат каже, що кращий доступ до інформації з лінії фронту підсилить термінову потребу України в більшій допомозі від союзників.

Що передувало?

У березні 2023 року Генштаб повідомив про зміни до наказу головнокомандувача ЗСУ щодо організації взаємодії з журналістами на час дії воєнного стану. Так, командувачі в районах відповідальності своїм рішенням можуть визначати зони для перебування представників ЗМІ:

  • зелена зона — дозволяється робота акредитованих представників ЗМІ без супроводу офіцера зі зв’язків з громадськістю;
  • жовта зона — дозволяється робота акредитованих представників ЗМІ лише у супроводі офіцера зі зв’язків з громадськістю або іншого посадовця;
  • червона зона — робота акредитованих представників ЗМІ заборонена.

Після цього, українські та іноземні журналісти виступили із заявою, що це «зонування» фактично унеможливлює роботу медіа вздовж лінії фронту. Медійники заявили, що, за попередньою інформацією, до «червоної» зони потрапила вся лінія фронту, а також деокуповані населені пункти.