УКРАЇНА

У Держдепі США засудили спроби заперечити Голодомор в Україні

18 листопада, 2017 11:08
УКРАЇНА/У Держдепі США засудили спроби заперечити Голодомор в Україні
Зберегти
Вигляд
Сполучені Штати вшанували пам'ять подій Голодомору в Україні у 1932-33 роках та засуджують спроби заперечити цей історичний факт.

Сполучені Штати вшанували пам'ять подій Голодомору в Україні у 1932-33 роках та засуджують спроби заперечити цей історичний факт.

Про це ідеться у заяві Держдепу США , яку поширила речниця Хізер Нойєрт.

«Цього місяця ми згадуємо і вшановуємо мільйони українців, які загинули від голоду на початку 1930-х років в результаті жорстокої політики радянської доби часів Сталіна. Варварське захоплення української землі та сільськогосподарських культур, що призвело до Голодомору, або «смерті від голоду», стало одним із найжорстокіших діянь ХХ століття, що перетворило європейську житницю на землю незмірних людських страждань», — ідеться в заяві.

В американському зовнішньополітичному відомстві наголосили, що підтримують українській народ та «вшановують пам'ять про цю трагедію, спричинену радянською владою, а також засуджують спроби заперечити це як історичний факт».

США також вірять у безпечну і процвітаючу Україну, «вільну від зовнішньої агресії та окупації, та здатній обирати власне майбутнє».

Раніше у Конгресі США представили проект резолюції про визнання Голодомору геноцидом українців.

Пов`язані новини