ENRU

У Держспецзв'язку хочуть реєструвати мобільних абонентів

Державна служба спеціального зв'язку та захисту інформації в Україні розробила законопроект, який передбачає фіксацію персональних даних всіх мобільних абонентів.

Про це йдеться на сайті відомства.

Зокрема, пропонується внести зміни до законів «Про телекомунікації» і «Про радіочастотний ресурс України», які передбачатимуть реєстрацію абонентів та запровадження реєстрації кінцевого обладнання за міжнародним ідентифікатором.

Тобто, передбачається, що мобільні оператори фіксуватимуть персональні дані клієнтів, а також вести базу IMEI-кодів.

У відомстві зазначають, що таким чином хочуть сприяти боротьбі з кіберзагрозами. Також пропонується фіксувати кінцеві пристроїв.

«Потребує уваги ситуація, коли оператори і провайдери телекомунікацій провадять господарську діяльність у сфері телекомунікацій і надають як телекомунікаційні послуги, так і послуги на базі телекомунікацій, використовуючи при цьому різноманітне кінцеве обладнання. Також з боку споживачів цих послуг відбувається широке використання різноманітного кінцевого обладнання, таких, наприклад, як: айфони, айпади, комунікатори, смартфони тощо», — йдеться у поясненні до законопроекту.

У пояснювальній записці до законопроекту також йдеться, що чинні абоненти повинні будуть реєструватися. Спочатку на приведення нормативних актів відповідно до закону передбачалося дати 3 місяці, але на засіданні Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері зв'язку та інформатизації вирішити збільшити термін до півроку.

Раніше повідомлялось, що в Росії мобільні оператори підвищать ціни втричі через «закони Ярової».

Підписуйтесь на наш канал в Telegram