Різке зростання кількості хворих на коронавірус у Дніпрі почалося через те, що там раніше відбулося святкування Дня міста.

Про це під час брифінгу 24 вересня повідомив міністр охорони здоров’я Максим Степанов.

За його словами, «не складно провести ланцюг з точки зору проведення масових заходів, які відбувалися» та кількістю хворих на коронавірус.

Степанов застерігає: якщо і далі відбуватимуться такі масові святкування без протиепідемічних заходів, то в Україні дуже швидко зростатиме кількість інфікованих.

Про яке святкування йдеться?

З 11 по 13 вересня Дніпро святкував День міста. Найбільші масові заходи відбулися 12 вересня — на центральних площах міста, у парках та скверах. На святкуванні було багато людей, які створювали натовп, більшість з них не дотримувалася дистанції.

Це не вперше

Два дні тому, 22 вересня, міністр Степанов обурювався проведенням фестивалю Khortytsia Freedom у Запоріжжі й очікував нового спалаху COVID-19 у місті. Організатори обіцяли проводити на Khortytsia Freedom температурний скринінг, забезпечити відвідувачів антисептиками, а також призначити медичних працівників, які працювали безпосередньо на локаціях фестивалю.

Однак глядачі нехтували заходами безпеки, мало хто вдягнув маску. Люди дуже щільно стояли один до одного біля сцени та не зберігали дистанцію.

Ситуація із коронавірусом у Дніпрі та Україні

На Дніпропетровщині станом на 12 вересня загальна кількість хворих склала 3 176 випадків, тоді за добу захворіло 29 людей. А вже станом на 24 вересня в регіоні загалом захворіли 4 692 людини. За останню добу там 298 людей підхопили вірус — за вчора це найбільший показник по Україні після Києва. 

А в Україні за минулу добу, 23 вересня, коронавірусне захворювання підтвердили у 3 372 людей. Також відомо, що 1 788 пацієнтів учора одужали, а 52 — померли від ускладнень.

Загалом в Україні за весь час епідемії коронавірусне захворювання виявили у 188 106 людей. З них 83 458 пацієнтів одужали, а 3 757 — померли від ускладнень. Від COVID-19 продовжують лікуватися 100 891 людина.

Як захиститися?

Поки немає вакцини від COVID-19, у громадських місцях (магазини, громадський транспорт) рекомендують носити захисну маску, не торкатися руками обличчя, дотримуватися дистанції не менше, ніж 1,5 м одне від одного, а також часто мити руки та користуватися антисептиком. Якщо ви відчуваєте ознаки захворювання, зверніться до сімейного лікаря та самоізолюйтеся.

Поділитись: