Війна

У «ДНР» заявили про вихід російської сторони СЦКК з Донбасу

19 грудня, 2017 14:03
Війна/У «ДНР» заявили про вихід російської сторони СЦКК з Донбасу
Зберегти
Вигляд
У самоназваній «ДНР» заявили про те, що російська сторона Спільного центру з контролю і координації припинення вогню вийшла з території окупованого Донбасу

У самоназваній «ДНР» заявили про те, що російська сторона Спільного центру з контролю і координації припинення вогню вийшла з території окупованого Донбасу.

Про це повідомляють інформаційні ресурси бойовиків.

У «ДНР» додали, що через нібито «вимушений вихід» російських представників СЦКК, вони покинули Донбас достроково. Ця зміна офіцерів повинна була залишатися там ще півтора місяці.

У штабі АТО крім того повідомляли, що через обстріли бойовиками Новолуганського ввечері 18 грудня, зірваний перехід російською стороною СЦКК пункту пропуску «Майорськ». Через це українська сторона СЦКК була вимушена припинити перехід через КПВВ та перенести його на наступний день.

Зазначимо, що українська сторона СЦКК не коментує відкликання офіцерів РФ із Центру.

У Міністерстві закордонних справ України додали, що українська частина СЦКК продовжить діяльність у звичному режимі, працюючи із СММ ОБСЄ у двосторонньому форматі.

ЧИТАЙТЕ: «Під одним дахом з ворогом»: інтерв’ю з керівником української сторони Центру контролю припинення вогню на Донбасі

18 грудня міністерство закордонних справ Росії заявило про  відкликання російських представників Спільного центру з контролю і координації припинення вогню. 

У Росії заявили, що їхні представники СЦКК нібито «стикалися з серйозними труднощами через позицію української влади».

Водночас член комітету Верховної Ради з питань національної безпеки і оборони Ірина Фріз заявила, що відкликання російських офіцерів із СЦКК «свідчить про бажання росіян зруйнувати контроль припинення вогню».

МЗС України назвало «черговою провокацією» вихід Росії із СЦКК.

Спільний центр з контролю та координації питань припинення вогню та стабілізації лінії розмежування сторін зі штабом у Донецькій області створений у 2014 році. Це спільна група українських і російських офіцерів, які контролюють дотримання Мінських домовленостей.

Пов`язані новини