У Донецькій облдержадміністрації розповіли, з якою метою голова ОДА Павло Кириленко відвідував прифронтові населені пункти без погодження із штабом. Тоді колону з Кириленком обстріляли бойовики, унаслідок чого загинув один військовослужбовець.

Як йдеться у відповіді заступника голови ОДА Вадима Філашкіна, яка надійшла на запит Громадського, робоча поїздка голови облдержадміністрації Павла Кириленка здійснювалась із метою моніторингу ходу відновлювальних робіт на зруйнованих об'єктах, зокрема житла, обговорення з представниками місцевої влади проблемних питань, пов'язаних з відновленням зруйнованих об'єктів та ознайомлення з роботою КПВВ.

Таким чином, у день обстрілу, голова ОДА відвідав шість прифронтових населених пунктів та проїхав більше половини лінії розмежування, яка проходить через Донецьку область.

Окремо в ОДА акцентували на тому, що обстріл було здійснено по позиціях Збройних сил, а не по автівці голови ОДА.

«Під час завершальної стадії робочої поїздки стався обстріл підрозділів Збройних сил України в напрямку маршруту голови ОДА — керівника ВЦА», — зазначили заступник голови ОДА Вадим Філашкін.

Нагадаємо, 10 липня біля Гранітного на Донеччині бойовики поцілили ракетою у вантажівку ЗСУ, внаслідок чого один військовий загинув, ще один дістав поранення. Вантажівка була в колоні, в якій був голова Донецької ОДА Павло Кириленко, його машина і він сам не постраждали.

Віце-прем’єр-міністр Павло Розенко закликав президента Володимира Зеленського відсторонити Павла Кириленка, колону з яким обстріляли на Донбасі, внаслідок чого загинув один військовий.

На посаді очільника Донецької ОДА Кириленка 5 липня представив сам Зеленський.

Поділитись: