Світ

У FARC заявили, що мирна угода знаходиться під загрозою, після арешту одного з повстанців

10 квітня, 2018 19:22
Світ/У FARC заявили, що мирна угода знаходиться під загрозою, після арешту одного з повстанців
Зберегти
Вигляд
Ліворадикальне угрупування FARC заявило, що мирна угода з урядом Колумбії знаходиться під загрозою, після арешту одного з повстанців, який вів переговори про примирення.

Ліворадикальне угрупування FARC заявило, що мирна угода з урядом Колумбії знаходиться під загрозою, після арешту одного з повстанців, який вів переговори про примирення. 

Про це повідомляє Reuters. 

Сеусіс Ернандес, відомий повстанцям, як Ісус Сентріх, був заарештований за вимогою США. Його звинувачують в змові з метою контрабанди 10 тонн кокаїну в Сполучені Штати Америки. За словами колумбійського генпрокурора від пробуде під арештом, поки не прийде запит про його екстрадицію.

Повідомляється, що Ернандес був переговорником протягом чотирьох років між ліворадикальним рухом FARC та урядом Колумбії, в результаті чого FARC трансформувався в легальну політичну партію.

«Після затримання нашого камерада Ісуса Сентріха мирний процес опиняється в критичному стані», — заявив ймовірний сенатор від FARC Айван Маркес.

Також зазначається, що Ернандес мав зайняти одне з 10 місць у Конгресі, гарантоване FARC до 2026 року за умовами угоди.

15 серпня 2017 року влада Колумбії оголосила про закінчення конфлікту з повстанцями FARC, який тривав понад 50 років.

Голова уряду Колумбії Хуан Мануель Сантос і голова FARC Родріґо Лондоньо Ечеверрі 27 вересня 2016 року в місті Картахена підписали угоду про припинення збройного конфлікту.

2 жовтня в Колумбії відбувся референдум, на якому з мінімальною перевагою перемогли противники угоди.

14 жовтня уряд Колумбії домовився про перемир’я з FARC, за яким почала слідкувати місія ООН.

13 листопада сторони підписали нову мирну угоду. Вже 17 листопада між повстанцями FARC і урядом Колумбії знову почалися бої.

Президенту Колумбії Хуану Мануелю Сантосу  присуджено  Нобелівську премію миру за спробу вирішення конфлікту між владою країни і бойовиками FARC.

Пізніше стало відомо, що повстанці FARC планують створити власну політичну партію.

Організація була сформована у 1960-их роках, як військове крило Комуністичної партії Колумбії. Низка країн, таких як США, Канада, країни Європейської співдружності та більшість латиноамериканських країн уважають FARC терористичною організацією. Куба і Венесуела, натомість, уважають таку класифікацію несправедливою і наполягають, що FARC — партизанська військова сила.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Не виключаю, що в Колумбії можуть знадобитися українські спостерігачі» — посол України при ООН.

Раніше повідомлялось, що українські парламентарі вивчатимуть колумбійський досвід постконфліктного діалогу. 

 

Пов`язані новини