Міжнародна федерація футболу (ФІФА) планує запровадити довічну заборону на відвідування футбольних матчів для осіб, які дозволяють собі расистську поведінку на стадіонах під час гри.

Про це йдеться у заяві ФІФА, опублікованій на сайті організації.

Президент федерації закликав усі керівні органи футболу разом подумати про нові, більш ефективні способи викорінення расизму у футболі.

«Як відправну точку я пропоную, щоб всі організатори змагань ухвалили правила, що передбачають довічну заборону на відвідування стадіонів для тих, кого визнають винним у расистській поведінці на футбольному матчі. Потім FIFA може запровадити такі заборони на світовому рівні», — зазначив президент ФІФА Джанні Інфантіно.

Така заява пов’язана з інцидентом, який стався 14 жовтня під час відбіркового матчу на Євро-2020 у столиці Болгарії Софії. Тоді болгарські фанати відкрито проявляли ознаки расистської поведінки стосовно темношкірих футболістів збірної Англії. Вболівальники свистіли або видавали звуки мавп, коли темношкірі вступали у гру. У зв’язку з цим суддя двічі зупиняв гру в першому таймі.

Після цього було попередження, що гра буде знову призупинена або навіть припинена, якщо свист або вигуки продовжаться. Однак фанати Болгарії не заспокоїлися і на 43-й хвилині гру знову довелося призупинити.

У підсумку збірна Англії здобула перемогу над Болгарією, забивши шість голів, і наблизилася до Євро-2020.

Після цього матчу прем’єр-міністр Болгарії Бойко Борисов закликав президента Болгарського футбольного союзу Борислава Михайлова залишити посаду через расистські знущання фанатів з гравців збірної Англії. Михайлов подав у відставку.

Крім того, УЄФА (Спілка європейських футбольних асоціацій) порушила дисциплінарну справу проти Болгарського футбольного союзу через расизм.

Поділитись: