Експертиза «чорних скриньок» збитого в Ірані літака компанії «Міжнародні авіалінії України», яка має розпочатися 20 липня у Франції, триватиме щонайбільше 5 днів.

Про це заявив заступник міністра закордонних справ Євгеній Єнін, повідомляє «Укрінформ».

Водночас він припустив, що аналіз бортових самописців може бути завершений і швидше, але відрядження українським експертам, які братимуть участь у дослідженні, виписується саме на 5 днів.

За словами дипломата, експертиза «чорних скриньок» збитого літака МАУ дасть змогу завершити технічне розслідування авіакатастрофи поблизу Тегерану.

«Безумовно, може виникнути певна пауза. Більше того, ми аналізували — на жаль, немає механізмів, передбачених Конвенцією, якими ми б могли спонукати Іран завершити технічне розслідування. Ми просто кажемо: якщо ви не завершите протягом одного року, ви зобов'язані надати проміжний звіт (щодо причин авіакатастрофи — ред.)», — резюмував Єнін.

Нагадаємо:

  • Літак Boeing-737 авіакомпанії «Міжнародні авіалінії України» розбився уночі 8 січня невдовзі після вильоту з міжнародного аеропорту Імам Хомейні, що на околицях Тегерана.
  • На борту перебували 167 пасажирів та 9 членів екіпажу, усі вони загинули. Серед жертв авіакатастрофи — 11 українців
  • Серед загиблих також було 82 громадяни Ірану, 63 — Канади, 10 — Швеції, 4 — Афганістану, а також по 3 громадяни Німеччини та Великої Британії.
  • 9 січня прем'єр-міністр Канади Джастін Трюдо заявив, що дані канадської розвідки та розвідки союзників вказують на те, що український літак збила іранська ракета. Аналогічні дані розвідки США публікували американські ЗМІ.
  • 11 січня, після кількох днів замовчування правди, Іран визнав, що літак Boeing ненавмисне збила іранська ракета, оскільки його сприйняли за ворожий об’єкт.
  • Президент Володимир Зеленський заявив, що Україна очікує від Ірану запевнень у готовності до повного й відкритого розслідування, притягнення винних до відповідальності, повернення тіл загиблих, виплат компенсацій, офіційних вибачень по дипломатичних каналах. Зі свого боку президент Ірану запевнив, що усі винні будуть покарані.
  • У березні офіційний представник Ірану в міжнародній організації цивільної авіації погодився передати бортові самописці Франції або Україні для аналізу, проте досі цього не робив.


Поділитись: