У Франції стосовно екс-прем’єра Едуара Філіпа та двох міністрів розпочнуть судове розслідування, аби визначити, чи не порушили вони закон під час пандемії коронавірусу.

Про це повідомив генпрокурор країни, передає Ouest-France.

Розслідування призначили через 9 скарг на дії уряду, які комісія спеціального суду юстиції Республіки (CJR) визнала обґрунтованими. Крім Філіпа, слідство має встановити правомірність дій міністра охорони здоров’я Франції Олів’є Верана та його попередниці на посаді Ан’єс Бюзен.

У цих скаргах йдеться, що прем’єр та міністри не діяли належним чином і поставили під загрозу життя людей. У деяких скаргах навіть є звинувачення у ненавмисних вбивствах, зазначає Le Figaro.

За даними видання, скарги подали окремі люди, лікарі, в’язні, асоціації. 

У Франції від початку пандемії офіційно зафіксували 166,9 тисячі випадків коронавірусу, майже 30 тисяч людей померли.

Нагадаємо, 3 липня прем’єр-міністр Франції Едуар Філіп подав президенту Еммануелю Макрону заяву про відставку. Разом із ним у відставку пішли і всі міністри уряду. Вже цьго ж дня Франція отримала нового прем'єра — ним став Жан Кастекс, який до цього був заступником керівника адміністрації президента.

Едуар Філіп очолював уряд Франції із 2017 року після приходу до влади Макрона та його партії. До цього був мером невеликого портового міста на півночі країни.

Поділитись: