ENRU

У Франції проходить загальнонаціональний страйк профспілок

5b7a4ec462b1045de
На архівному фото 22 лютого 2018 року — працівники авіакомпанії Air France страйкують у Міжнародному аеропорту Руассі-Шарль де Голль поблизу Парижа, Франція. Демонстранти Air France також приєднались до страйку французьких залізничників 22 березня 2018 року Фото: EPA-EFE/YOAN VALAT

У Франції 22 березня оголосили страйк одразу 7 профспілок. Причиною є новий Кодекс праці, що просуває уряд і президент Еммануель Макрон.

Профспілки незадоволені новими умовами праці та правилами виходу на пенсію, передає France24.

Очікується, що протягом четверга по всій Франції працюватимуть  лише 30% поїздів. До страйку приєдналася і Air France, яка пообіцяла скасувати до 40% рейсів. Беруть участь у страйку медики і працівники сфери освіти.

Проте основна увага приділяється страйку залізничників — вони пообіцяли страйкувати до 28 червня у режимі 2 дні через 5, і в 2 страйкових дні будуть працювати всього 30% поїздів.

Всього у Франції заплановано понад 140 протестів, причому найбільші з них будуть проходити біля монумента Бастилії в центрі Парижа у другій половині дня. Профспілки очікують 25 тисяч демонстрантів.

На початку березня у Греції на один день зупинили рух усіх міжміських потягів.