Світ

У Франції суд безстроково продовжив арешт російському художнику Павленському

9 червня, 2018 16:28
Світ/У Франції суд безстроково продовжив арешт російському художнику Павленському
Зберегти
Вигляд
У Франції слідство безстроково продовжило арешт художнику-акціоністу Петру Павленському через підпал будівлі французького банку в межах художнього перформансу.

У Франції слідство безстроково продовжило арешт художнику-акціоністу Петру Павленському через підпал будівлі французького банку в межах художнього перформансу.

Про це у Facebook повідомила його цивільна дружина Оксана Шалигіна.

«Слідча продовжила йому утримання під вартою безстроково, до основного суду у справі», — написала Шалигіна.

За її словами, Павленський знаходиться в прекрасній фізичній формі, він «бадьорий і веселий».

Нагадаємо, у жовтні 2017 року художник-акціоніст Петро Павленський підпалив будівлю французького банку у Парижі. 

У травня 2017 року влада Франції надала притулок російському художнику-акціоністу Петру Павленському.

російський художник-акціоніст Петро Павленський залишив Росію, звинувативши владу у спробі «політичної ліквідації через операцію силових структур».

В ніч з 8 на 9 листопада 2015 року Павлєнский підійшов до будівлі ФСБ і облив вхідні двері з каністри, потім підніс запальничку і підпалив її. Після цього художника затримали співробітники ФСБ, незабаром Павлєнский заарештували. Спочатку він був фігурантом справи про вандалізм за мотивами ідеологічної ненависті, проте пізніше його дії перекваліфікували за статтею «пошкодження об'єкта культурної спадщини».

6 червня 2016 року прокуратура попросила оштрафувати Павленський на півтора мільйона рублів. Потерпіла сторона наполягала на штрафі в 481,5 тисячі рублів. Саме стільки, стверджували експерти, коштувала заміна спаленої двері в будівлі ФСБ.

Пов`язані новини