У G20 хочуть, аби до кінця 2021 року 40% людей у світі мали щеплення проти COVID-19. Який план дій?
Глави міністерств охорони здоров'я країн «Великої двадцятки» (G20) за підсумками саміту в Римі взяли на себе зобов'язання до кінця 2021 року забезпечити повну вакцинацію 40% населення планети.
Про це йдеться у декларації, яку опублікували на сайті G20.
У документі сказано, що очільники МОЗ мають розвивати виробництво медичних засобів на місцевому й регіональному рівнях, а також сприяти впровадженню мінімальних стандартів якості медичної продукції.
Крім того, країни повинні сприяти справедливому розподілу вакцин проти коронавірусу, тобто ділитися дозами з тими, хто їх потребує.
Серед інших завдань — налагодження ланцюгів постачання медичних матеріалів і ліків, розробка вакцин і ліків, подолання наслідків пандемії для психічного здоров’я, підтримка роботи Всесвітньої організації охорони здоров’я тощо.
Як повідомляє Euronews, міністр охорони здоров’я Італії Роберто Сперанц, який очолював саміт G20 у Римі, виступив за налагодження виробництва вакцин проти коронавірусу в усьому світі. Це, як вважає він, дозволить забезпечити вакцинами ті країни, де їх не вистачає.
Йдеться про тимчасову відмову від захисту патентів на вакцину проти COVID-19, якими нині володіють фармкомпанії-розробники. Раніше на підтримку цієї ідеї висловилися зокрема ВООЗ, США та Україна, але країни ЄС виступили проти.
Вакцинація в Україні
Загалом в країні принаймні одну дозу отримали 5 581 416 людей, а повністю вакциновані (тобто отримали дві дози) ㅡ 4 208 085. Загалом зробили 9 789 501 щеплення.
Кампанія з вакцинації триває з 24 лютого. Загалом Україна отримала 19,8 мільйона доз вакцини. Щеплення роблять препаратами від фармкомпаній AstraZeneca, Sinovac (вакцина CoronaVac), Pfizer (вакцина Comirnaty) та Moderna.
Згідно з Національним планом вакцинації проти коронавірусу, з травня в Україні мали робити щонайменше по 5,6 мільйона щеплень щомісяця. Для цього щодня потрібно було вакцинувати приблизно 182 тисячі людей.
Однак таких темпів досягнути не вдалося. У травні загалом зробили 425 тисяч щеплень, у червні — 1 мільйон 552 тисячі, а в липні — 2 мільйони 918 тисяч.
План вакцинації передбачає, що в серпні мають зробити 6 мільйонів щеплень, а з вересня — понад 8 мільйонів щомісяця. У серпні загалом зробили 3 мільйони 644 тисячі щеплень.
- Поділитися: