У МОЗ України підтримують скасування патентів на COVID-вакцини. Ось що це дасть
Головний санлікар Віктор Ляшко позитивно ставиться до скасування патентів на вакцину проти коронавірусу. На його думку, це дозволить швидко виробляти препарати в Україні.
Про це він розповів в інтерв'ю «Сегодня».
За словами Ляшка, скасування патентів на вакцини дозволить отримувати технології та виготовляти вакцину в будь-якій країні, де є фармацевтичне виробництво.
«У нас такі фармацевтичні виробництва є. Фармбізнес говорить про готовність через шість днів з моменту трансферу технології випустити препарат, який можна колоти українцям», — заявив Ляшко.
Він також запевнив, що МОЗ провело переговори з декількома посольствами й очікує на рішення щодо трансферу технологій в Україну. Про виробництво яких саме вакцин домовляється Україна, Ляшко не розповів.
Що передувало?
Генеральна рада Світової організації торгівлі 5 травня розглянула питання про тимчасову відмову від захисту патентів на вакцину проти COVID-19.
Із закликом відмовитися від патентів виступив і гендиректор Всесвітньої організації охорони здоров'я Тедрос Аданом Гебреісус. Він наголосив, що звичайні правила ведення бізнесу, які захищають прибуток виробників вакцин, повинні бути скасовані, якщо це необхідно для забезпечення вакцинації всіх проти коронавірусу.
У Білому домі заявили, що готові докладати зусиль задля розповсюдження вакцини проти коронавірусу в усьому світі та для закінчення пандемії. Глава Єврокомісії також готова обговорити скасування патентів.
Проте до такої пропозиції скептично ставиться низка країн ЄС. Наприклад, Німеччина відкинула цю ідею та заявила, що потрібно зосередитися на виробництві вакцин. А президент Франції Емманюель Макрон заявив, що питання спільного використання патентів «не на часі».
- Поділитися: